Soubor ISZ (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou ISZ je soubor obrazu disku ISO na zip. Jsou to komprimované a někdy šifrované obrazy ISO vytvořené společností EZB Systems za účelem úspory místa na disku.

Soubor ISZ lze rozdělit na menší části, takže lze data ukládat na více úložných zařízení, ale stále je lze spojovat jako celý soubor. První soubor v pořadí je obvykle uložen s příponou souboru .ISZ, ale druhý používá .i01, třetí .i02 atd.


Jak otevřít soubor ISZ

Ačkoli to není zdarma, EZB Systems (vývojáři formátu ISZ) nabízí program UltraISO nejen pro vytváření souborů ISZ, ale také pro jejich otevírání. Chcete-li otevřít soubor ISZ pomocí UltraISO (dokonce i zkušební verze), použijte Nástroje > Dekomprimujte ISZ volba. Tento proces převede soubor ISZ na soubor ISO a umístí ISO do stejné složky jako soubor ISZ.

Alkohol 120% může také otevřít soubory ISZ, ale také to není bezplatný program.

DAEMON Tools Lite a WinMount Free Edition připojují soubory ISZ. Připojení znamená, že program otevře soubor ISZ, jako by se jednalo o paměťové zařízení, takže můžete procházet jeho obsah.

Například rychlým způsobem, jak otevřít soubor ISZ pomocí nástroje DEAMON Tools Lite, je nejprve otevřít program a poté pomocí možnosti Rychlá montáž vyhledat a vybrat soubor ISZ - DEAMON Tools Lite najde vhodné písmeno diskové jednotky a poté připojte soubor ISZ jako virtuální jednotku, což znamená, že počítač si bude myslet, že jsou data na disku.

Poté můžete procházet soubor ISZ, jako byste procházeli obsahem disku, což je samozřejmě jako procházení souborů a složek uložených na jednotce flash nebo na pevném disku vašeho počítače.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor ISZ, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory ISZ, přečtěte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny v systému Windows.

Jak převést soubor ISZ

Jedním ze snadných způsobů převodu ISZ na ISO je použití výše uvedeného programu UltraISO. Je to velmi jednoduché a funguje to i se zkušební verzí programu.

UltraISO také umožňuje převést soubor ISZ do jiných formátů obrazových souborů, jako je BIN, NRG, MDF a IMG, prostřednictvím jeho Nástroje > Konvertovat položka menu.

AnyToISO je další způsob, jak převést soubor ISZ do mnohem běžnějšího formátu souboru ISO.

Pokud chcete převést soubory uvnitř souboru ISZ do jiného formátu (a nikoli samotného souboru ISZ), měli byste nejprve převést ISZ na ISO pomocí kterékoli z výše zmíněných metod a poté použít bezplatný program zip / unzip (například 7 -Zip nebo PeaZip) k extrakci obsahu z ISO. Soubory, které zůstanou, lze pravděpodobně převést pomocí bezplatného převaděče souborů.

Převod ISZ do formátu archivu, jako je RAR, ZIP, 7Z atd., Se nejlépe provede, pokud nejprve převedete ISZ na ISO. Pak můžete použít nástroj jako CloudConvert k převodu ISO do archivního souboru. Další možností je použít program pro dekompresi souborů, jako je 7-Zip, k extrakci souborů z ISO a poté použít stejný program ke kompresi souborů na 7Z, ZIP atd.


Stále nemůžete otevřít soubor?

První věc, kterou byste měli zkontrolovat, je, že přípona souboru skutečně čte ".ISZ" a ne něco podobného jako .SZ, což je přípona souboru, která patří k souborům Winamp Classic Skin Download. Přípony souborů jsou podobné, ale nemají spolu nic společného - soubory SZ se otevírají pomocí Winampu.