Soubor FP7 (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou FP7 je databázový soubor FileMaker Pro 7+. Soubor obsahuje záznamy ve formátu tabulky a může také obsahovat grafy a formuláře.

Číslo za příponou „.FP“ v příponě souboru lze použít jako obecný indikátor verze FileMaker Pro, která používá formát jako výchozí typ souboru. Proto jsou soubory FP7 ve výchozím nastavení vytvářeny v FileMaker Pro verze 7, ale jsou podporovány také ve verzích 8-11.

Soubory FMP byly použity s prvním vydáním softwaru, verze 5 a 6 používají soubory FP5 a FileMaker Pro 12 a novější používají ve výchozím nastavení formát FMP12.


Jak otevřít soubor FP7

FileMaker Pro Advanced může otevírat a upravovat soubory FP7. To platí zejména pro verze programu, které používají soubory FP7 jako výchozí formát souboru databáze (např. 7, 8, 9, 10 a 11), ale fungují i ​​novější verze.

Mějte na paměti, že novější verze FileMakeru Pro se ve výchozím nastavení neukládají do formátu FP7 a možná dokonce vůbec ne, což znamená, že pokud soubor FP7 otevřete v jedné z těchto verzí, může být možné soubor pouze uloženy do novějšího formátu FMP12 nebo exportovány do jiného formátu (viz níže).

Pokud váš soubor není používán s FileMaker Pro, existuje možnost, že se jedná pouze o prostý textový soubor. Chcete-li to potvrdit, otevřete soubor FP7 pomocí programu Poznámkový blok nebo textového editoru ze seznamu našich nejlepších editorů volného textu. Pokud si můžete přečíst vše uvnitř, pak je váš soubor pouze textový soubor.

Pokud však tímto způsobem nemůžete nic číst, nebo je to převážně neuspořádaný text, který nemá žádný smysl, můžete stále najít nějaké informace v nepořádku, který popisuje formát vašeho souboru. Zkuste zkoumání několika prvních písmen nebo čísel v prvním řádku. To by vám mohlo pomoci dozvědět se více o formátu a nakonec najít kompatibilního prohlížeče nebo editora.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor FP7, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory FP7, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor FP7

Pravděpodobně není mnoho specializovaných nástrojů pro převod souborů, pokud vůbec, které mohou převést soubor FP7 do jiného formátu. Program FileMaker Pro je však plně schopen převádět soubory FP7.

Pokud otevřete soubor FP7 v novější verzi FileMaker Pro (novější než v7-11), jako je aktuální verze, a použijete běžný Soubor > Uložit kopii jako V nabídce můžete soubor uložit pouze do novějšího formátu FMP12.

Místo toho však můžete soubor FP7 převést do formátu XLSX Excel nebo PDF pomocí Soubor > Uložit / odeslat záznamy jako menu.

Můžete také exportovat záznamy ze souboru FP7, aby existovaly mimo jiné ve formátu CSV, DBF, TAB, HTM nebo XML prostřednictvím Soubor > Exportní záznamy položka menu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se soubor neotevírá pomocí FileMaker Pro, je velká šance, že nesprávně přečtete příponu souboru. Pokud ano, nemůžete očekávat, že bude soubor použitelný v FileMaker Pro, protože je s největší pravděpodobností ve zcela jiném a nesouvisejícím formátu souboru.

Například, i když se soubory FP na první pohled mohou zdát, že rozhodně souvisejí s FileMaker Pro, ve skutečnosti to mohou být soubory Fragment Programu. Pokud ano, lze k otevření souboru použít libovolný textový editor.

Další přípona souboru, která se podobá FP7, je P7. I když poslední dvě písmena jsou stejná, soubory P7 jsou soubory digitálního certifikátu PKCS # 7 používané programy jako OpenSSL pro účely ověřování.

Bez ohledu na to, s jakým souborem máte co do činění, pokud neskončí FP7 nebo jinou příponou FP #, je pravděpodobné, že k jeho otevření, úpravě nebo převodu budete potřebovat jiný program nainstalovaný v počítači.