Soubor XPD (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou XPD může být licenční soubor PlayStation Store PSP. Používají se pro DRM a stahují se z obchodu Sony PlayStation Store při stahování obsahu. Soubor XPD je nutný při ukládání souborů na PSP.

Pokud máte jiný druh souboru XPD, je to pravděpodobně soubor XML Pipeline, což je webová stránka vytvořená ze souboru XML. Tato transformace se obvykle provádí pomocí XSL nebo Extensible Stylesheet Language.

Soubor XPD, který není v žádném z těchto formátů, může být místo toho soubor SkyRobo nebo soubor XPD Cache, který obsahuje informace o 3D objektu.


Jak otevřít soubor XPD

Licenční soubory PlayStation Store nejsou určeny k otevření, ale jsou vyžadovány při přenosu souborů a her chráněných pomocí DRM do zařízení PSP. Media Go je program, který je používá. Pokud potřebujete pomoc, podívejte se, jak Sony stáhne obsah PlayStation Store do vašeho tutoriálu PlayStation Portable.

Společnost Sony již nepodporuje Media Go, i když byla nahrazena novějším programem Music Center for PC. Rozdíly v těchto dvou programech můžete vidět v této srovnávací tabulce.

Pokud je soubor XPD, který používáte, soubor XML Pipeline, webové prohlížeče, jako je Internet Explorer, Firefox a Chrome, jej otevřou. Textoví redaktoři by měli být schopni otevřít je také pro úpravy

Soubory SkyRobo lze otevřít pomocí programovací aplikace se stejným názvem, ale nemůžeme pro ni najít odkaz ke stažení.

Maya společnosti Autodesk používá soubory XPD jako soubory mezipaměti XPD. Popisují umístění, geometrii a další podrobnosti o 3D objektech používaných v Maya.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor XPD, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory XPD, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru.

Jak převést soubor XPD

Většinu souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale nemyslíme si, že tomu tak je pro některý z formátů zde, které používají příponu XPD.

Licenční soubory PlayStation Store určitě musí zůstat v jejich stávajícím formátu. Změna přípony souboru na něco jiného nebo úprava čehokoli v souboru by nebyl dobrý nápad, protože pak by Media Go nevěděla, co má se souborem dělat, a obsah by pravděpodobně nebyl správně doručen PSP.

Protože soubory XML Pipeline jsou textové soubory založené na XML, lze je pravděpodobně převést na HTML, TXT, XML a další podobné formáty pomocí textového editoru, jako je Notepad ++.

Pokud již máte SkyRobo v počítači nebo pokud víte, kam si program stáhnout, můžete jej zkusit použít k převodu souboru XPD do jiného formátu. Většina programů, které podporují ukládání nebo převod souborů do nových formátů, mají možnost v nabídce Soubor> Uložit jako nebo v nabídce Exportovat nebo převést.

Nepředpokládáme, že soubory XPD používané v programu Maya od společnosti Autodesk lze převést do jiného formátu, ale stejně jako u SkyRobo to můžete udělat prostřednictvím nabídky Maya File.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud žádný z těchto programů nedokáže váš soubor použít, zkontrolujte, zda příponu souboru čtete správně. Pokud jsou přípony souborů hláskovány podobně, nemusí to nutně znamenat, že se jedná o podobné formáty, nebo že je lze použít se stejným softwarem.

Některé příklady zahrnují soubory XPI, XP3, XPL (LcdStudio Playlist) a XPDL (XPDL Module), které všechny sdílejí společná písmena s příponou .XPD, ale otevírají se pomocí různých programů.