Soubor VCF (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou VCF je soubor vCard používaný k ukládání kontaktních informací. Kromě volitelného binárního obrazu jsou soubory VCF soubory ve formátu prostého textu a mohou obsahovat podrobnosti, jako je jméno kontaktu, e-mailová adresa, fyzická adresa, telefonní číslo a další identifikovatelné podrobnosti.

Protože soubory VCF ukládají kontaktní informace, jsou často považovány za formát exportu/importu některých programů adresáře. Díky tomu můžete snadno sdílet jeden nebo více kontaktů, používat stejné kontakty v různých e-mailových programech nebo službách nebo zálohovat adresář do souboru.

Soubory VCF.

VCF také znamená Variant Call Format a používá se jako formát souboru prostého textu, který ukládá variace genové sekvence.


Jak otevřít soubor VCF

Soubory VCF lze otevřít programem, který vám umožní zobrazit kontaktní údaje, ale nejčastějším důvodem pro otevření takového souboru je import adresáře do e-mailového programu, například online nebo do telefonu nebo počítače.

Než budete pokračovat, je důležité si uvědomit, že některé aplikace mají omezený počet kontaktů, které lze najednou importovat nebo otevřít. Pokud máte potíže, můžete se vrátit do původního adresáře a exportovat pouze polovinu nebo 1/3 kontaktů do VCF a opakovat to, dokud nebudou všechny přesunuty.

Kontakty Windows jsou integrovány do systému Windows Vista a novějších verzí systému Windows a lze je použít k otevírání souborů VCF, stejně jako vCardOrganizer a VCF Viewer. Na počítači Mac lze soubory VCF prohlížet pomocí vCard Explorer nebo Address Book.

Zařízení iOS, jako jsou iPhony a iPady, mohou také otevírat soubory VCF jejich načítáním přímo do aplikace Kontakty prostřednictvím e-mailu, webu nebo nějakým jiným způsobem. Pokud používáte zařízení Android, vyhledejte pomocí aplikace Kontakty Nastavení > Importovat, a poté vyberte soubor vCard soubor.vcf v telefonu nebo účtu Disku Google.

Soubory VCF lze také importovat do online e-mailových klientů, jako je Gmail. Na stránce Kontakty Google vyhledejte import tlačítko a vyberte soubor VCF z Zvolte soubor tlačítko.

Jak začnete používat kontakty z Gmailu?

Pokud soubor VCF obsahuje obrázek, je tato část souboru binární a nezobrazí se v textovém editoru. Ostatní informace by však měly být zcela viditelné a upravitelné v každém programu, který pracuje s textovými dokumenty.

Microsoft Outlook a Handy Address Book jsou dvě alternativy, které mohou otevírat soubory VCF, ale ani jedna není volně použitelná. Například pokud používáte MS Outlook, můžete soubor VCF importovat pomocí Soubor > Otevřít a exportovat > Import / Export > menu Importovat soubor VCARD (.vcf).

Protože ve svém počítači můžete mít několik programů, které mohou prohlížet soubory VCF, vězte, že pokud si přejete, můžete po poklepání změnit, který z nich soubor otevře.

Jak převést soubor VCF

CSV je běžný formát pro převod souborů VCF, protože je podporován aplikací Excel a dalšími aplikacemi, které by raději importovaly kontakty z CSV. Můžete převést VCF na CSV online pomocí vCard na LDIF / CSV Converter. Existují možnosti, jak vybrat typ oddělovače a exportovat pouze kontakty, které mají e-mailové adresy.

Výše uvedený program Handy Address Book je jedním z nejlepších offline převaděčů VCF na CSV. Použijte jeho Soubor > import v nabídce otevřete soubor VCF a zobrazte všechny kontakty. Poté vyberte ty, které chcete exportovat, a přejděte do Soubor > Vývoz vyberte typ výstupu (podporuje CSV, TXT a ABK).


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud nemůžete soubor otevřít pomocí výše zmíněných programů, můžete zvážit opětovnou kontrolu přípony souboru. Je snadné zaměnit přípony souborů, když jsou hláskovány podobně.

VFC (titulní stránka VentaFax), FCF (Final Draft Converter) a VCD (Virtual CD) jsou jen několika příklady. Pokud opravdu máte jeden z těchto souborů nebo něco jiného, ​​proveďte průzkum, abyste se dozvěděli o formátu a o tom, který program jej potřebujete otevřít.