Soubor ASL (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ASL je soubor Adobe Photoshop Style. Soubory ASL jsou užitečné při použití stejného vzhledu na více objektů nebo vrstev, například na určité barevné překrytí, přechod, stín nebo jiný efekt.

Jelikož jeden soubor ASL může obsahovat jeden nebo více souborů Adobe Photoshop Style, jsou užitečné nejen pro zálohování vašich vlastních stylů, ale také pro sdílení stylů s ostatními, aby je mohli importovat do Photoshopu pro své vlastní projekty.

Existují dokonce i webové stránky, které hostují bezplatné soubory ASL, které si můžete stáhnout. Stačí rychle vyhledat na internetu „stáhnout soubory asl zdarma“ a najdete jich spoustu, například FreePSDFiles.net.


Jak otevřít soubor ASL

Soubory ASL lze otevřít pomocí aplikace Adobe Photoshop. Můžete to udělat přetažením souboru ASL do programu Photoshop nebo pomocí editovat > Přednastavení > Správce předvoleb ... Jídelní lístek. Jakmile tam budete, vyberte Styly přednastavený typ a poté vyberte Zatížení... tlačítko pro import souboru ASL.

Chcete-li použít importovaný soubor ASL ve Photoshopu, vyberte vrstvu, na kterou by se měl vztahovat, a poté vyberte styl z palety stylů. Pokud paletu stylů nevidíte, můžete její viditelnost přepínat pomocí Okno > Styly menu.

Pokud jste si stáhli soubory ASL, mohou mít archivovaný formát, jako je soubor ZIP, RAR nebo 7Z. Tyto typy souborů nelze importovat přímo do Photoshopu. Místo toho budete nejprve muset extrahovat soubory ASL z archivu pomocí programu dekompresoru souborů (hodně se nám líbí 7-Zip).

Pokud jste provedli vše, co je uvedeno výše, ale vrstvu Photoshopu stále nelze použít, zkontrolujte, zda vrstva není uzamčena. Uzamykací funkci lze zapínat a vypínat v paletě Vrstvy vedle Neprůhlednost a Vyplnit možnosti.

Pokud se po poklepání na soubor ASL v počítači program pokusí automaticky otevřít soubor ASL, ale jedná se o nesprávnou aplikaci, nebo pokud chcete, aby tyto soubory otevíral jiný nainstalovaný program, přečtěte si, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru.

Jak vytvořit svůj vlastní soubor ASL

Pokud máte zájem o převod vlastních stylů do souboru ASL, který můžete sdílet s ostatními, můžete tak učinit na obrazovce Photoshop Layer Style. Zde je návod, jak ...

Klepněte pravým tlačítkem na vrstvu a vyberte Možnosti míchání ... Proveďte požadované úpravy stylu, vyberte Nový styl... tlačítko a poté pojmenujte svůj styl. V tomto okamžiku je váš styl přístupný z palety stylů, ale není uložen do souboru ASL, který můžete sdílet.

Chcete-li vytvořit soubor ASL z vlastního stylu, otevřete soubor editovat > Přednastavení > Správce předvoleb ... Jídelní lístek. Odtud vyberte Styly z Typ předvolby: V nabídce přejděte na konec seznamu stylů, najděte svůj vlastní styl a poté vyberte ikonu Uložit sadu ... tlačítko pro uložení stylu jako soubor ASL.

Nevěříme, že existuje způsob, jak převést soubor ASL aplikace Photoshop do jiného formátu souboru a očekáváme, že udělá cokoli. Jiné pokročilé grafické programy mají podobné mechanismy ukládání stylů, ale nevěříme, že jsou zaměnitelné.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Některé přípony souborů sdílejí mnoho stejných písmen jako ostatní, ale to neznamená okamžitě, že formáty souvisejí a lze je otevřít stejnými programy.

Soubory AST jsou jedním příkladem, kdy jsou pro jejich prohlížení a úpravy vyžadovány různé programy, které nemusí nutně fungovat se soubory ASL.