Soubor MAT (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou MAT je s největší pravděpodobností soubor zástupce Microsoft Access Table, který slouží k rychlému otevření tabulky, aniž byste museli nejprve otevírat program MS Access.

Program MathWorks MATLAB používá také soubory MAT, ale jako kontejner pro uchovávání dat, jako jsou funkce a proměnné.

Soubory MAT lze místo toho použít ve 3D návrhovém softwaru k ukládání věcí, jako jsou textury a obrázky. Tyto soubory MAT se nazývají soubory 3ds Max Materials, soubory Vue Material nebo V-Ray Materials.

Soubory MAT nejsou stejné jako soubory .MATERIAL, což jsou referenční soubory textury Rigs of Rods používané ve 3D simulátoru Rigs of Rods. Atomic Combat Saved Game files je další formát souborů, který má podobnou příponu souboru .MATO, ale tyto typy souborů se otevírají pomocí Atomic Combat.


Jak otevřít soubor MAT

Soubory MAT, které jsou soubory zástupců Microsoft Access, lze vytvořit přetažením tabulky z aplikace Access a na plochu nebo do jiné složky. Aby bylo možné je používat, je třeba nainstalovat Microsoft Access.

MathWorks MATLAB může otevírat soubory MAT, které tento program používá.

Pokud váš soubor MAT není v žádném z výše uvedených formátů, může se jednat o soubor materiálů používaný v 3D návrhovém softwaru. Autodesk 3ds Max a E-on Vue používají soubory MAT. Plugin V-Ray společnosti Chaos Group může načítat soubory MAT do softwaru 3ds Max a MAXON CINEMA.

Herní engine Unity může používat také soubory MAT.

Pokud žádný z výše uvedených programů nepracuje, použijte bezplatný textový editor k otevření souboru MAT. Je možné, že jej vytvořil jiný program a uložil informace do souboru ve formátu prostého textu. To neplatí pro žádný z výše uvedených případů, ale může to být pro váš.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor MAT, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory MAT, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru změna ve Windows.

Jak převést soubor MAT

Neexistuje způsob, jak převést soubor zkratky tabulky Microsoft Access, a také pravděpodobně není důvod chtít převést tento typ souboru MAT.

Pravděpodobně však lze převést soubory MAT, které se používají v jiných programech jako soubory materiálů. To je pravděpodobně možné prostřednictvím programu, který používá soubor.

Pokud tedy chcete převést soubor MAT, který se používá například v aplikaci E-on Vue, měli byste být schopni soubor otevřít v tomto programu a uložit otevřený soubor MAT do jiného formátu. To je obvykle možné, i když a Uložit jako or Vývoz možnost v Soubor menu.

Pokud chcete převést soubory 3ds Max Materials do formátu, který je podporován předchozími verzemi softwaru, podívejte se na tyto pokyny.

MATLAB může převést soubor MAT na CSV. Pokud potřebujete pomoc, přečtěte si pokyny v MATLAB Answers a také tuto dokumentaci k csvwrite. Pokud potřebujete pomoc s převodem MAT na TXT nebo jiný textový formát, postupujte podle stejného odkazu MATLAB Answers a vyhledávejte po celém webu.