Soubor HUS (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou HUS je soubor formátu Husqvarna Designer Embroidery Machine Format používaný šicími stroji Husqvarna Viking. Soubory HUS obsahují pokyny pro šití, které lze číst pomocí různých vyšívacích programů.

Tato švédská společnost byla založena v roce 1872 a dříve se jmenovala Husqvarna Sewing Machines, než přešla na VSM Group. V roce 2006 koupila společnost VSM Group společnost Kohlberg & Co., majitel americké značky šití Singer.

VSM Group byla poté sloučena se společností Singer a vytvořila SVP Worldwide, což je zkratka pro šicí značky, které zastupuje: Singer, Viking a Pfaff.

HUS také znamená posílené jedinečné úložiště a vedoucí uživatelských služeb, ale žádný z těchto výrazů nemá nic společného s formátem souboru šicího stroje.


Jak otevřít soubor HUS

Soubory HUS lze otevírat pomocí Basic Embird (s pluginem Studio), Pfaff 3D Creative Suite, Buzz Tools 'BuzzXplore a DesignPlus StudioPlus.

Jsem si jist, že některý software na vlastních webových stránkách Husqvarna může také otevírat soubory HUS. Pokud jste se svým šicím strojem obdrželi CD, pravděpodobně tam najdete také software.

SewWhat-Pro a program s názvem můj editor jsou dvě další aplikace, které mohou otevírat soubory HUS.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor HUS, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory HUS, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor HUS

Jedním ze způsobů, jak můžete převést soubor HUS na SHV nebo do jiného formátu, je Basic Embird. Jen se ujistěte, že používáte režim editoru, který lze přepínat mezi správcem režim s nabídkou v horní části programu. Použijte Soubor > Uložit jako... možnost nabídky pro výběr mezi desítkami formátů.

Nástroj pro převod vyšívání Data 7 je další možností pro převod souboru HUS do jiného formátu souboru. Zkušební verzi můžete získat na stránce pro stahování.

Použití Soubor > Uložit jako... nabídka v programu Data 7 pro převod souboru HUS na PES (Bernina / Brother / Babylock / Simplicity); VST (virtuální steh); Formáty Tajima DST, DSB nebo DSZ; Wilcomovy formáty T01, T03, T04 nebo T05; Elna (EMD); Pfaff (PCS); Pfaff Mac (PCM) a několik dalších podobných formátů souvisejících se šitím.

Web společnosti Wilcom TrueSizer je dalším způsobem, jak převést soubor HUS. Po zaregistrování bezplatného uživatelského účtu na tomto webu nahrajte soubor přes Otevřený design tlačítko a poté použijte Uložit výsledek ... > Převést design možnost uložit jej do stejných formátů podporovaných nástrojem Data 7 Embroidery Conversion Tool, stejně jako do formátů jako PEC, SEW, JEF, PCD, PCQ a CSD.

Husqvarna má plugin s názvem Premier + Explorer Plug-In, který by měl být schopen převést soubor HUS na VP3 pro použití na RUBY Royale.

Pokud pracujete s populárnějším formátem, jako je MP3, DOCX nebo PDF, můžete obvykle převést soubor pomocí bezplatného převaděče souborů. Většina těchto typů nástrojů pro převod však nepodporuje soubory HUS, a proto byste měli použít některý z výše uvedených programů.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor neotevře s výše uvedenými programy, bylo by dobré zkontrolovat příponu souboru, abyste se ujistili, že nezaměňujete úplně jiný formát souboru se souborem HUS. Některé soubory mají stejnou příponu, ale ve skutečnosti jsou ve dvou zcela odlišných formátech.

Některé příklady zahrnují soubory HUM (OMSI Human Configuration), AHS a HUH (HydroCAD Unit Hydrograph Definitions). Každý z těchto souborů je ve formátech, které nesouvisí s formátem HUS, a proto se neotevírají pomocí stejných softwarových programů.

Místo toho prozkoumejte příponu souboru, která je připojena na konec souboru, abyste zjistili, které programy jej mohou otevřít nebo převést.