Soubor EPM (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou EPM je soubor šifrovaného přenosného média. Na rozdíl od jiných formátů mediálních souborů, jako jsou MP3, WAV, MP4 atd., Nelze soubory v tomto formátu otevírat pomocí žádného multimediálního přehrávače.

EPM může místo toho odkazovat na Encryption Policy Manager, což je šifrovací klientský program používaný s bezpečnostním softwarem Check Point pro šifrování přenosných úložných zařízení vyměnitelných médií, jako jsou flash disky, CD a DVD atd.

EPM je také zkratka pro Oracle Enterprise Performance Management a jednotku koncentrace zvanou ekvivalenty na milion, ale ani jedna nemá nic společného s formátem souboru EPM.


Jak otevřít soubor EPM

Soubory EPM jsou šifrované mediální soubory, což znamená, že k přehrávání video nebo zvukových souborů, které můžete mít, budete muset použít určitý program. Bohužel nemáme žádné informace o tom, jak to udělat.

Některé soubory EPM mohou být kontejnery pro jiné soubory, podobně jako formát ZIP. Pokud je to váš soubor, měli byste být schopni extrahovat jeho obsah pomocí nástroje pro rozbalení souborů, jako je 7-Zip.

Například pokud používáte 7-Zip, stačí kliknout pravým tlačítkem nebo klepnout a podržet soubor EPM a poté vybrat možnost, která říká 7-Zip > Otevřít archiv. Poté budete moci zobrazit obsah uložený uvnitř a zkopírovat požadované soubory nebo extrahovat vše najednou.

Endpoint Media Encryption Software Blade otevírá soubory spojené se správcem zásad šifrování Check Point.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, můžete změnit, který program ve výchozím nastavení v systému Windows otevírá soubory EPM.

Jak převést soubor EPM

Pokud se vám podaří získat MP3 ze souboru EPM, můžete jej pomocí bezplatného převaděče zvuku převést do jiného zvukového formátu, například WAV.

Totéž platí pro šifrovaná videa, která jsou uložena jako soubory EPM - bezplatný převaděč videa může převádět soubory MP4 a další podobné formáty.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud stále nemůžete soubor otevřít, můžete nesprávně číst příponu souboru. Některé soubory mají podobnou příponu, i když se neotevírají se stejným programem.

Mezi příklady patří soubory EMP, EAP, PEM, EPS, EPC, RPM, CEP, EPRT a EPUB.