Soubor STA (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou STA je s největší pravděpodobností soubor Adobe Photoshop Match Color Image Statistics. Photoshop používá soubory STA k ukládání možností obrázku, jako je jas, intenzita barev a vyblednutí, aby bylo možné použít stejné hodnoty na jiný obrázek nebo vrstvu.


Další možná použití pro soubory STA

Multiple Arcade Machine Emulator (MAME) také používá příponu STA pro formát souboru MAME Saved State. Emulátor používá formát k zachycení celého aktuálního stavu arkádové hry napodobované počítačovým softwarem.

Když je vytvořen soubor MAME STA, emulátor zastaví veškerou hru v tomto přesném okamžiku (v podstatě jako pozastavení hry) a může soubor znovu použít k obnovení hry na přesně stejném místě. Takže s MAME umožňuje soubor STA snadný způsob, jak zastavit a poté obnovit pokrok, kdykoli chcete.

Některé soubory STA mohou být místo toho prosté textové ABAQUS stavové soubory používané počítačovým inženýrským softwarem Abaqus.

Jak otevřít soubor STA

Předpokládejme, že soubor STA je soubor Adobe Photoshop Match Color Image Statistics, který lze otevřít (překvapením!) Pomocí aplikace Adobe Photoshop.

Většinu souborů lze sice otevřít ve výchozím programu poklepáním (nebo poklepáním), ale u souborů Photoshop STA to nebude fungovat. Místo toho budete muset jednu z nich otevřít ručně:

Ujistěte se, že obrázek, na který chcete použít soubor STA, je již otevřen ve Photoshopu a poté přejděte do složky Obraz > Úpravy > Porovnat barvu ... položka nabídky. Vyber Načíst statistiku ... tlačítko pro výběr souboru STA, který by měl být použit na fotografii.

Ve stejné nabídce můžete vytvořit vlastní soubor Statistika obrázků ve Photoshopu - stačí vybrat ikonu Uložit statistiky ... místo toho.

Soubory MAME Saved State, které jsou ve formátu souboru STA, používají MAME a Extra MAME ve Windows a lze je otevřít pomocí MAME OS X v operačním systému Mac.

Stavové soubory ABAQUS jsou pouze textové soubory, takže je může otevřít jakýkoli textový editor. Softwarová sada Abaqus od Dassault Systemes vytváří tyto soubory STA, takže je lze použít také k jejich otevření.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor STA, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory STA, přečtěte si náš článek o tom, jak změnit výchozí program pro konkrétního průvodce příponou souboru za provedení této změny v systému Windows.


Jak převést soubor STA

Ze všech různých způsobů použití souborů STA je jediným formátem, který lze převést na jiný typ souboru, textový soubor stavu ABAQUS. Textový editor může soubor uložit do jiného formátu pouze pro text, jako je TXT, HTML, RTF, PDF atd.

Pochopte však, že převedení souboru STA do jiného formátu bude mít za následek, že soubor nebude správně fungovat s Abaqusem. Protože program konkrétně používá formát STA, pravděpodobně jej nerozpozná, pokud je uložen pod jinou příponou souboru.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pravděpodobným důvodem, proč v tomto okamžiku nemůžete soubor otevřít, je po vyzkoušení výše uvedených programů to, že nesprávně čtete příponu souboru. Může být snadné zaměnit jiné formáty souborů pro soubor STA, pokud jsou přípony souborů podobné.

Například možná váš soubor ve skutečnosti končí příponou souboru STP nebo SRT, ale protože tato písmena tak velmi připomínají STA, zaměňujete je pro tento typ souboru, i když jsou úplně jiné. Otevření jednoho z těchto souborů pomocí otvíráku STA nebo naopak vám ve většině případů nepomůže.

Další velmi podobná přípona je SAT, která se používá pro soubory ACIS SAT 3D Model. Soubor SAT lze otevřít pomocí programu Adobe - Acrobat DC - ale ne pomocí Adobe Photoshopu. Pokud máte soubor SAT, nebude fungovat s výše uvedenými otvíráky STA.

Pokud jste se ještě nezachytili, myšlenka je jednoduchá: znovu si přečtěte příponu souboru a vyhledejte online tuto příponu, abyste zjistili, jaký program je schopen ji otevřít nebo převést do formátu, ve kterém potřebujete být.