Jak si objednat jízdu Uber z Map Google

Mapy Google nejsou výchozí možností navigace na zařízeních se systémem iOS a Uber není jediné sdílení sdílení jízd, které si uživatelé chytrých telefonů mohou stáhnout. Mapy Google a Uber jsou však nainstalovány na smartphonech Android a iPhone a tyto aplikace spolupracují. Můžete zobrazit cenu a čas možností Uber vedle možností dopravy. Můžete si také rezervovat jízdu s Uberem z aplikace Mapy Google v telefonu. Proces rezervace probíhá bezproblémově, aniž byste na svém konci vyžadovali mnoho manuální práce.

Google


Jak si objednat Uber prostřednictvím Google Apps

Tato integrace mezi Mapami Google a Uberem ořezává pár sekund od procesu rezervace jízdy z vašeho telefonu.

Zde je návod, jak si rezervovat jízdu s Uber na telefonu iPhone nebo Android:

  1. Otevřete aplikaci Mapy Google.

  2. Zadejte adresu nebo název požadovaného cíle.

  3. Přejděte na kartu jízdní služby, kde uvidíte uvedené možnosti jízdy Uber, případně spolu s možnostmi z dalších služeb, jako je Lyft.

  4. Pokud si chcete rezervovat jízdu Uber, klepněte na Žádost podle konkrétního typu jízdy Uber, který se vám líbí. Poté, co o jízdu požádáte, uvidíte, zda a kdy ji řidič přijal, a uvidíte pokrok vozu na cestě k vám a na cestě k vašemu určenému cíli.

Mapy Google porovnávají, jak dlouho budou možnosti přepravy trvat (spolu s porovnáním cen za služby sdílení jízd). Použití této navigační aplikace nemusí mít za následek objednání Uberu. Jízda Lyftem nebo metrem může být například rychlejší nebo levnější.

Objednejte si Uber pomocí služby Facebook Messenger

Kromě objednání jízdy Uber z aplikace Mapy Google na smartphonu si můžete objednat jízdu prostřednictvím aplikace Facebook Messenger. S touto možností si můžete objednat jízdu Uber nebo Lyft.

Chcete-li to provést, ujistěte se, že máte v zařízení staženou nejnovější verzi aplikace Facebook Messenger. Potom postupujte takto:

  1. Otevřete na svém smartphonu aplikaci Facebook Messenger.

  2. Klepněte na libovolné vlákno konverzace.

  3. V řádcích ikon v dolní části obrazovky telefonu klepněte na ikonu ikona tří teček pro zobrazení dalších možností.

  4. Využít Požádat o jízdu, pak vyberte mezi Lyft nebo Uber, pokud jsou k dispozici obě možnosti.

  5. Podle pokynů na obrazovce si objednejte jízdu. Pokud jste nepropojili svůj účet Lyft nebo Uber s Facebook Messenger, přihlaste se. Nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet u žádné ze služeb.

Když požádáte o projížďku přes Facebook Messenger, můžete svůj pokrok sdílet s někým, s kým se chcete setkat, aby mohl sledovat vaše plány. Také nebudete muset vysvětlovat, proč jdete pozdě; budou například vědět, že byl špatný provoz.