Disk Google: Co to je, jak jej používat a další

Google Drive je řešení pro online úložiště, které společnost Google uvedla na trh v dubnu 2012. Primárně se používá k ukládání a zálohování souborů, ale je také oblíbeným nástrojem pro spolupráci na projektech ze strany podniků, škol a jednotlivců.


Existují oficiální aplikace Disku Google?

Google vytvořil oficiální aplikace Disku Google pro zařízení iOS i Android. Obě aplikace si můžete stáhnout a používat zdarma a nabízejí celou řadu funkcí, jako je nahrávání a stahování souborů z účtu Disku Google, vyhledávání souborů, offline prohlížení vybraných souborů a možnost sdílení souborů s ostatními.

Aplikace Google Drive pro Android může také skenovat dokumenty pomocí fotoaparátu smartphonu nebo tabletu a ukládat je do cloudu.

Kromě aplikací pro Android a iOS existují také oficiální programy Disku Google pro počítače Windows a Mac, které lze použít pro přístup k souborům a synchronizaci místních dokumentů do cloudu.

Google

Kolik úložiště na Disku Google je zdarma?

I když existuje řada placených plánů, které nabízejí větší objem cloudového úložiště, Disk Google stále poskytuje bezplatným uživatelům 15 gigabajtů pro uložení všech jejich souborů.

Placené plány začínají na 100 gigabajtech a dosahují až 30 terabajtů. Účty lze účtovat buď měsíčně, nebo ročně.


Jak vytvořit účet Disku Google

Pokud máte účet Google, který se také používá pro Gmail, YouTube, Google+ a Google Play, pak již vlastně máte účet Disku Google a máte k němu přístup jednoduše po přihlášení na web nebo aplikace Disk Google pomocí údajů o vašem účtu . Pokud jste nikdy předtím nepoužívali web nebo službu vlastněnou společností Google, můžete si bezplatně vytvořit účet Google podle následujících pokynů.

 1. Otevřete preferovaný webový prohlížeč a přejděte na www.drive.google.com.

 2. Klikněte na modrou Přejděte na Disk Google tlačítko.

 3. Na další stránce ignorujte přihlašovací pole a klikněte na ikonu Vytvořit účet odkaz.

 4. Vyplňte své jméno a příjmení a dvakrát zadejte nové, zabezpečené heslo. Uživatelské jméno vašeho účtu Google bude také vaší novou e-mailovou adresou pro Gmail. Pokud si nechcete vytvořit novou e-mailovou adresu služby Gmail, zadejte místo ní aktuální e-mailovou adresu.

 5. klikněte další.

 6. Nyní budete muset ověřit své telefonní číslo. To je nutné pro zabezpečení vašeho účtu před neoprávněným přístupem nebo hackery. Zadejte své telefonní číslo a klikněte na Další.

 7. Na váš mobilní telefon bude zaslán jedinečný kód jako textová zpráva. Jakmile obdržíte zprávu, zadejte kód na další stránce a pokračujte zadáváním dalších informací týkajících se vašeho pohlaví, narozenin a záložního e-mailu, který se také používá k zabezpečení vašeho účtu. Až budete připraveni, klikněte další.

 8. Na následující stránce vám poskytneme zásady ochrany osobních údajů společnosti Google a podmínky použití. Přečtěte si všechny tyto informace a poté klikněte na ikonu Souhlasím knoflík. Toto tlačítko se zobrazí až poté, co jste procházeli všemi informacemi, které jste dostali.

 9. Váš nový účet Google bude nyní vytvořen a budete automaticky přihlášeni.


Jak se přihlásit na Disk Google

Chcete-li se přihlásit ke svému účtu na Disku Google, budete muset použít informace o svém účtu Google. Jedná se o stejný účet, jaký se používá pro jiné služby Google, jako jsou YouTube, Blogger a Google+.

 1. Otevřete webový prohlížeč a přejděte na www.drive.google.com.

 2. Klikněte na Přejděte na Disk Google.

 3. Zadejte e-mail nebo telefonní číslo přidružené k vašemu účtu Google. Pokud máte e-mailovou adresu služby Gmail, můžete ji klidně použít. Po zadání klepněte na další.

 4. Zadejte heslo pro svůj účet Google a klikněte na další.

 5. Google nyní pošle potvrzovací kód na vaše přidružené telefonní číslo jako textovou zprávu. Jakmile jej obdržíte, zadejte jej na další obrazovku a klepněte na další. Nyní budete přihlášeni ke svému účtu Google a měli byste být automaticky přesměrováni na hlavní panel Disku Google.

Jak mohu spolupracovat s Diskem Google?

Disk Google ve spolupráci s Dokumenty Google vytváří výkonný nástroj pro spolupráci, který umožňuje mnoha účastníkům upravovat dokumenty na svém počítači, smartphonu nebo tabletu v reálném čase díky schopnosti Disku Google synchronizovat soubory mezi zařízeními prostřednictvím cloudu.

Dokumenty Google umožňují vytváření Dokumentů, Tabulek a Prezentací Google, které jsou v zásadě vlastní verzí typů dokumentů Microsoft Word, Excel a PowerPoint od společnosti Google a fungují téměř identickými způsoby.

Chcete-li povolit spolupráci na souboru Google Doc, jednoduše jej otevřete, klepněte na tlačítko Sdílet na horním panelu nástrojů a zadejte jména nebo e-mailové adresy lidí, se kterými chcete spolupracovat. Nyní jim bude poskytnut přístup k souboru a mohou provádět změny, kdykoli chtějí.

Existují alternativy Disku Google?

Spotřebitelům je k dispozici řada řešení cloudového úložiště, přičemž mnoho z nich používá k ukládání osobních a profesionálních dat více než jedno. Některé populární alternativy jsou Microsoft OneDrive, Dropbox a Apple iCloud.