Jak používat Disk Google offline

Pokud nemáte připojení k internetu, můžete k Disku Google i nadále přistupovat offline na svém PC, Macu nebo mobilním zařízení. Když upravujete své Dokumenty Google, Tabulky Google a Prezentace Google offline, aktualizace se použijí automaticky při příští synchronizaci zařízení s internetem.


Jak přistupovat k Disku Google offline v počítači se systémem Windows

Nastavení Disku Google pro offline použití vyžaduje připojení k internetu. Povolení offline přístupu na Disk Google v počítači se systémem Windows:

Následující pokyny nebudou při používání Google Chrome v anonymním režimu fungovat.

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome.

  Chcete-li otevřít soubory Disku Google z počítače bez připojení k internetu, musíte nastavit Google Chrome jako výchozí prohlížeč.

 2. Stáhněte si a nainstalujte si rozšíření Chrome pro Dokumenty Google offline v Internetovém obchodě Chrome.

 3. Pokud ještě nejste přihlášeni, přihlaste se ke svému účtu Google.

 4. Z vašeho Můj disk vyberte stránku zařízení ikonu v pravém horním rohu otevřete ikonu Nastavení menu.

 5. vybrat obecně z panelu vlevo a poté zaškrtněte políčko vedle Synchronizujte soubory Dokumenty, Tabulky, Prezentace a Kresby Google do tohoto počítače, abyste je mohli upravovat offline.

  Kdykoli upravujete soubor bez připojení k internetu, vedle názvu dokumentu si všimnete blesku. Jakmile jste zpět online, všechny změny se synchronizují a symbol zmizí.

 6. vybrat Hotovo. Nyní můžete pokračovat v práci na souborech Dokumentů Google, Tabulek Google nebo Prezentací Google v prohlížeči Chrome, když jste offline. Všechny provedené změny budou uloženy do mezipaměti místně a online verze bude aktualizována při příštím připojení k internetu.

  To je dostačující, pokud si chcete jen uložit práci pro případ, že byste ztratili připojení k internetu; pokud si však chcete stáhnout soubory z Disku Google do počítače, abyste je mohli kdykoli upravovat, musíte pokračovat v instalaci Zálohování a synchronizace.

 7. Stáhněte si a nainstalujte bezplatnou osobní verzi Zálohování a synchronizace pro Disk Google.

 8. OTEVŘENO Zálohování a synchronizace a přihlaste se ke svému účtu Google.

 9. Pokud si přejete, můžete nyní ukládat soubory v počítači přímo na Disk Google. Pokud to nechcete udělat, zrušte zaškrtnutí políček vedle jednotlivých složek a vyberte další.

 10. Zaškrtněte políčko vedle Synchronizovat můj disk k tomuto počítači, Poté vyberte start.

 11. Po několika minutách se vaše soubory z Disku Google stáhnou do složky s názvem disk Googlea všechny budoucí soubory, které přidáte na Disk Google, se automaticky stáhnou do vašeho počítače.

Přístup k Disku Google offline pro Android a iOS

Ačkoli mobilní zařízení nepodporují rozšíření pro Chrome, Google má jednotlivé aplikace pro iOS a Android pro Disk Google, Dokumenty, Prezentace a Tabulky, které vám umožňují upravovat soubory offline. Pokud máte telefon nebo tablet Android, některé z těchto aplikací jsou ve vašem zařízení předinstalovány, ale uživatelé iOS si je budou muset stáhnout z Apple App Store. Přístup k souborům na Disku Google na mobilním zařízení bez Wi-Fi:

 1. Když jste připojeni k internetu, otevřete disk Google app.

 2. Klepněte na tři svislé tečky vedle názvu souboru, který chcete upravit offline.

 3. Využít K dispozici offline v zobrazené nabídce povolíte úpravy offline.

 4. Chcete-li zobrazit soubory, které jste zpřístupnili offline, klepněte na ikonu hamburger ikona v levém horním rohu otevřete nabídku a potom klepněte na Offline. Pokud jste aktuálně připojeni k internetu, všechny soubory, které jste zpřístupnili offline na jiných zařízeních, se automaticky lokálně uloží do mezipaměti.

 5. Všechny soubory, na kterých jste nedávno pracovali, můžete automaticky zpřístupnit offline v aplikacích Dokumenty, Tabulky nebo Prezentace Google. Stačí klepnout na ikonu hamburger poté v levém horním rohu okna aplikace Nastavení > Zpřístupnit poslední soubory offline.

  Neupravujte soubory Disku Google offline z různých zařízení, aby nedošlo ke ztrátě pokroku kvůli problémům se synchronizací.


Přístup k Disku Google offline pro Mac

Před přístupem k souborům na Disku offline pomocí počítače Mac je třeba nastavit Google Chrome jako výchozí prohlížeč. Pokud se pokusíte otevřít soubor Dokumenty, Tabulky nebo Prezentace offline bez provedení tohoto kroku, dostanete se na chybovou stránku; později se můžete kdykoli přepnout zpět na Safari. Úpravy souborů z Disku Google offline v systému macOS:

 1. Stáhněte si a nainstalujte Chrome pro Mac.

 2. Klepněte na tlačítko jablko ikonu v doku a poté klikněte na Systémové preference.

 3. klikněte obecně z panelu vlevo.

 4. Pomocí rozevíracího pole Výchozí webový prohlížeč přepněte ze Safari na Google Chrome.

  Pokud jste si právě nainstalovali Chrome a nevidíte jej uveden jako jednu z možností, zkuste restartovat počítač a zkuste to znovu.

 5. Pomocí prohlížeče Chrome si stáhněte a nainstalujte offline rozšíření pro Chrome pro Dokumenty Google.

 6. Přihlaste se ke svému účtu Google.

 7. Z vašeho Můj disk stránky, klepněte na tlačítko zařízení ikonu v pravém horním rohu otevřete ikonu Nastavení.

 8. klikněte obecně ze seznamu vlevo a poté zaškrtněte políčko vedle Synchronizujte soubory Dokumenty, Tabulky, Prezentace a Kresby Google do tohoto počítače, abyste je mohli upravovat offline.

 9. klikněte Hotovo. Nyní můžete pracovat na souborech Dokumentů Google, Tabulek Google a Prezentací Google v prohlížeči Chrome bez připojení Wi-Fi. Všechny provedené změny budou uloženy do mezipaměti místně a online verze bude aktualizována při příštím připojení k internetu.

 10. Stáhněte si osobní verzi Zálohování a synchronizace pro Disk Google.

 11. Přesuňte Zálohování a synchronizaci do svého Aplikace složku a poté ji otevřete.

 12. Přihlaste se ke svému účtu Google.

 13. Pokud chcete, vyberte, zda chcete soubory v počítači uložit přímo na Disk Google, a klikněte další.

 14. Klikněte na políčko vedle Synchronizovat můj disk k tomuto počítači a klepněte na tlačítko start. Po několika minutách se vaše soubory z Disku Google stáhnou do složky s názvem disk Googlea všechny budoucí soubory, které přidáte na Disk Google, se automaticky stáhnou do vašeho počítače.