Jak používat anonymní režim v Google Chrome

Pokaždé, když načtete webovou stránku do prohlížeče Google Chrome ve svém počítači, na váš pevný disk se uloží potenciálně citlivá data. Ačkoli se tato data používají k vylepšení vašeho procházení do budoucna, mohou mít také osobní povahu. Pokud váš počítač používají ostatní lidé, udržujte věci v soukromí procházením v anonymním režimu.


O anonymním režimu

Lifewire / Theresa Chiechi

Datové soubory váš počítač používá k nejrůznějším účelům, od uchovávání historie navštívených webů až po ukládání předvoleb pro konkrétní web do malých textových souborů známých jako soubory cookie. Inkognito režim Chrome odstraní většinu soukromých datových komponent, aby na konci aktuální relace nezůstaly pozadu.

Jak aktivovat režim inkognito v prohlížeči Chrome

Vyberte tlačítko hlavní nabídky Chrome, představované třemi svisle umístěnými tečkami a umístěné v pravém horním rohu okna prohlížeče. Když se zobrazí rozevírací nabídka, zvolte Nové okno inkognito.

Chcete-li spustit režim inkognito pomocí klávesové zkratky, stiskněte Ctrl + Shift + N v systému Chrome OS, Linux a Windows nebo stiskněte Cmd + Shift + N v systému Mac OS X nebo macOS. Nové anonymní okno můžete také otevřít pomocí Soubor nabídka na počítači Macintosh.


Okno inkognito

Otevře se nové okno s prohlášením: „Jste v anonymním režimu.“ V hlavní části okna prohlížeče Chrome se zobrazí stavová zpráva a krátké vysvětlení. Také si můžete všimnout, že grafika v horní části okna je tmavší a v pravém horním rohu se zobrazuje logo režimu inkognito. Když je toto logo zobrazeno, veškerá historie a dočasné internetové soubory se nezaznamenávají a neukládají.


Co znamená anonymní procházení

Když procházíte soukromě, nikdo jiný, kdo používá váš počítač, nevidí vaši aktivitu. Záložky a stažené soubory se však uloží.

Když jste v anonymním režimu, Chrome neukládá:

  • Informace zadané ve formulářích
  • Historie procházení
  • Soubory cookie a data stránek

Prohlížení inkognito vás na internetu nezruší. Znamená to pouze, že vaše relace procházení je ve vašem počítači dezinfikována.