Soubor PPS (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou PPS je soubor prezentace Microsoft PowerPoint 97-2003. Novější verze aplikace PowerPoint používají místo PPS aktualizovaný formát PPSX.

Tyto soubory obsahují různé stránky zvané snímky, které mohou obsahovat video, zvuk, text, animace, obrázky a další položky. Kromě jedné výjimky jsou identické se soubory PPT aplikace PowerPoint - rozdíl je v tom, že soubory PPS se otevírají přímo do prezentace, nikoli do režimu úprav.

PPS je také zkratka pro mnoho různých výrazů, které nemají nic společného s formátem prezentace, jako jsou pakety za sekundu, služba přesného určování polohy a předplacený systém.


Jak otevřít soubor PPS

Většina souborů PPS, které najdete, byla pravděpodobně vytvořena programem Microsoft PowerPoint a lze je samozřejmě pomocí tohoto programu otevírat a upravovat. Soubory PPS můžete také otevírat a tisknout (ale ne upravovat) bez použití PowerPointu pomocí bezplatného prohlížeče PowerPoint společnosti Microsoft.

Jelikož soubory PPS používá PowerPoint k okamžitému zahájení prezentace, pravidelné otevírání vám nedovolí soubor upravit. Chcete-li provést změny, musíte soubor PPS přetáhnout do prázdného okna aplikace PowerPoint nebo nejprve otevřít aplikaci PowerPoint a poté v programu vyhledat soubor PPS.

Řada bezplatných programů také otevře a upraví soubory PPS, včetně OpenOffice Impress, WPS Office Presentation a pravděpodobně dalších bezplatných prezentačních softwarových programů a alternativ Microsoft Office zdarma.

Pokud zjistíte, že aplikace ve vašem počítači se pokouší otevřít soubor PPS, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory PPS, změňte výchozí program, který systém Windows používá k otevření tohoto typu souboru.

Jak převést soubor PPS

Chcete-li převést soubor PPS do jiného formátu pomocí aplikace PowerPoint, jednoduše jej otevřete a uložte do jiného formátu, jako je PPT, PPSX, PPTX atd. Ostatní zmínění editori PPS mohou tento soubor také převést.

Jedním příkladem online převaděče PPS je Zamzar, který dokáže ukládat soubory tohoto formátu do formátu PDF, JPG, PNG, RTF, SWF, GIF, DOCX, BMP a několika dalších formátů souborů.

Online-Convert.com je další převodník PPS, který podporuje převod PPS na video formáty jako MP4, WMV, MOV, 3GP a další. PowerPoint může také převést PPS na MP4 nebo WMV Soubor > Vývoz > Vytvořte video menu.

Soubory PPS, které byly převedeny do formátu videa, lze poté převést do souboru ISO nebo vypálit přímo na DVD pomocí programu Freemake Video Converter a pravděpodobně i některých dalších video převaděčů.

Chcete-li převést soubor PPS na použití s ​​Prezentacemi Google, musíte jej nejprve nahrát na svůj účet Disku Google. Poté klepněte pravým tlačítkem nebo stiskněte a podržte soubor PPS na Disku Google, abyste získali místní nabídku - výběr Otevřít se > Prezentace Google převést soubor PPS.

V některých kontextech znamená PPS pakety za sekundu. Pokud hledáte převaděč PPS na Mbps (nebo Kbps, Gbps atd.), Podívejte se na tento na CCIEvault.