Jak opravit chyby D3dcompiler_42.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Problémy s D3dcompiler_42.dll jsou způsobeny tak či onak problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dcompiler_42.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dcompiler_42.dll se obvykle projeví pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dcompiler_42.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby D3dcompiler_42.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby d3dcompiler_42.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších způsobů, jak můžete vidět chyby d3dcompiler_42.dll:

 • D3dcompiler_42.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.
 • Soubor d3dcompiler_42.dll chybí
 • D3dcompiler_42.DLL nebyl nalezen
 • Soubor d3dcompiler_42.dll nebyl nalezen

Chybová zpráva d3dcompiler_42.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry. Chyby DLL d3dcompiler_42 se objeví při spuštění hry nebo jiného softwarového programu.

Jak opravit chyby D3dcompiler_42.dll

Nestahujte soubor DLL d3dcompiler_42.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor d3dcompiler_42.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba d3dcompiler_42.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dcompiler_42.dll nenalezena.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 7, 8, 10, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dcompiler_42.dll, vyhledejte instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrami nebo aplikacemi. Někdy vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk, pokud jejich hra nebo program využívá DirectX.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná od společnosti Microsoft.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dcompiler_42.dll a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor d3dcompiler_42.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dcompiler_42.dll, zkuste extrahovat d3dcompiler_42.dll jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.