Jak opravit chyby Ftd2xx.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Ftd2xx.dll vznikají odstraněním nebo poškozením souboru ftd2xx DLL, což je soubor, který je součástí ovladače zařízení od Future Technology Devices International.

Chyby Ftd2xx.dll jsou obvykle spojeny s problémem s ovladačem USB. V některých případech mohou chyby ftd2xx.dll naznačovat problém s registrem, napadení virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby ftd2xx.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby ftd2xx.dll:

Ftd2xx.dll nebyl nalezen

Start této aplikace se nezdařil, protože ftd2xx.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.

Nelze najít [PATH] ftd2xx.dll

Načtení souboru ftd2xx.dll se nezdařilo

Soubor ftd2xx.dll chybí.

Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: ftd2xx.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Ftd2xx.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby ftd2xx.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva ftd2xx.dll se může vztahovat na jakýkoli operační systém společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Ftd2xx.dll

Nestahujte ftd2xx.dll z webové stránky "Stažení DLL". Stahování souboru DLL je špatný nápad. Pokud potřebujete kopii ftd2xx.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě ftd2xx.dll.

 1. Obnovte ftd2xx.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru ftd2xx.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor ftd2xx.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit soubor ftd2xx.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru ftd2xx.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby ftd2xx.dll mohou souviset s virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba ftd2xx.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor ftd2xx.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL ftd2xx.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor ftd2xx.dll, pokud je to možné.

 4. Aktualizujte ovladače zařízení USB, protože k tomu se používá soubor ftd2xx.dll.

  Pokud aktualizace ovladačů prostřednictvím tohoto odkazu nefunguje, zkuste je stáhnout přímo ze zdroje nebo kontaktujte vývojáře přímo na webu FTDI.

 5. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby ftd2xx.dll.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba ftd2xx.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor ftd2xx.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby ftd2xx.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se soubory jednotlivých ftd2xx.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s ftd2xx.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru ftd2xx.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučuji použití čističů registru. Tuto možnost jsem zahrnul jako pokus „poslední instance“, než přijde další destruktivní krok.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu ftd2xx.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby ftd2xx.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby ftd2xx.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.