Jak opravit Steam.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Steam.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození parního souboru DLL.

V některých případech mohou chyby steam.dll naznačovat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby steam.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby steam.dll:

Steam.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen steam.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] steam.dll
Nepodařilo se načíst steam.dll
Nelze najít vstupní bod Steam.dll
Nelze najít soubor steam.dll ve vztahu ke spustitelné cestě [PÁROVÁ PÁRA]
Soubor steam.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: steam.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Steam.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby steam.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva steam.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Steam.dll

Nestahujte steam.dll z webové stránky "DLL download". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii steam.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě steam.dll.

 1. Obnovte steam.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru steam.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali steam.dll, ale již jste vyprázdnili Koš, můžete obnovit steam.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie steam.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Restartujte počítač. Je možné, že existuje pouze dočasný problém s programem, který používá soubor steam.dll, a v takovém případě může restartovat chybu DLL opravit.

 3. Stáhněte a nainstalujte Steam, program, který používá soubor steam.dll. To by mělo nahradit soubor steam.dll novým.

  Možná bude nutné nejprve odinstalovat Steam pomocí odinstalačního programu, jako je IObit Uninstaller. Tento program může najít všechny poslední kousky informací, které souvisejí se Steamem, a odstranit je. Je důležité, aby byly všechny související soubory před opětovnou instalací Steam pryč - chcete se ujistit, že je soubor steam.dll správně nahrazen.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor steam.dll, pokud je to možné.

 4. Přeinstalujte nástroje SDK sady Steam. Tento krok může být nezbytný, pouze pokud se vám zobrazuje chyba, která říká něco jako „Nemohu najít steam.dll ve vztahu ke spustitelné cestě.“

 5. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby steam.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba steam.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba steam.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s steam.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor steam.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor steam.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 8. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby Steam.dll.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor steam.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se dají snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby steam.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory steam.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s Steam.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru steam.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu steam.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby steam.dll pomocí kroku řešení potíží před tímto.

 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby Steam.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.