Jak opravit chyby Msvcp90.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Chyby Msvcp90.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL msvcp90, kritického souboru, který je součástí běhové knihovny MS Visual C ++.

V některých případech mohou chyby msvcp90.dll naznačovat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva msvcp90.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který může soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Msvcp90.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby msvcp90.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby msvcp90.dll:

 • Msvcp90.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože msvcp90.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] msvcp90.dll
 • Soubor msvcp90.dll chybí.
 • Program nelze spustit, protože chybí msvcp90.dll
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: msvcp90.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Msvcp90.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, hraní počítačových her, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Msvcp90.dll

Nestahujte msvcp90.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii msvcp90.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě msvcp90.dll.

 1. Stáhněte si aktualizaci zabezpečení MFC Microsoft Visual C ++ 2008 Service Pack 1 Redistributable Package a spusťte ji. Tím se nahradí / obnoví msvcp90.dll nejnovější kopií poskytnutou společností Microsoft.

  Pro tuto aktualizaci máte od společnosti Microsoft k dispozici několik možností stažení na základě verze systému Windows, kterou jste nainstalovali: x86 (32bitová) nebo x64 (64bitová). Viz Používám 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému Windows? pokud si nejste jisti, co si vybrat.

  Snažte se tento krok dokončit! Použití této aktualizace je téměř vždy řešením tohoto konkrétního problému.


 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby msvcp90.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba msvcp90.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 3. Obnovte msvcp90.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru msvcp90.dll je to, že jste jej omylem smazali.

 4. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali msvcp90.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit msvcp90.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru msvcp90.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 5. Pokud ladíte nebo testujete program, možná budete muset upravit nastavení „Obecný manifest“ v konfiguraci.

 6. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft v počítači. Soubor msvcp90.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 7. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msvcp90.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.


 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory msvcp90.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.


 9. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu msvcp90.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby msvcp90.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 10. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby msvcp90.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.