Jak opravit chyby Xpcom_core.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Xpcom_core.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru xpcom_core DLL.

V některých případech mohou chyby xpcom_core.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva xpcom_core.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Xpcom_core.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby xpcom_core.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby xpcom_core.dll:

 • Xpcom_core.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože xpcom_core.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] xpcom_core.dll
 • Soubor xpcom_core.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: xpcom_core.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Xpcom_core.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby xpcom_core.dll je důležitá informace, která bude užitečná při řešení problému.

Jak opravit chyby Xpcom_core.dll

Nestahujte xpcom_core.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii xpcom_core.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě xpcom_core.dll.

 1. Obnovte xpcom_core.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru xpcom_core.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor xpcom_core.dll, ale koš jste již vyprázdnili, bude možné obnovit soubor xpcom_core.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru xpcom_core.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby xpcom_core.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba xpcom_core.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba xpcom_core.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor xpcom_core.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL xpcom_core.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Chcete-li program zcela odstranit, včetně všech souvisejících složek a souborů, použijte nástroj pro odinstalování programu. V některých případech s chybami xpcom_core.dll musíte program přeinstalovat do zcela nové složky, což můžete provést odstraněním originálu pomocí některého z těchto nástrojů nebo přejmenováním originálu a následnou instalací do nové složky.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor xpcom_core.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s xpcom_core.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor xpcom_core.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor xpcom_core.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby xpcom_core.dll.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft v počítači. Soubor xpcom_core.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

  I když však xpcom_core.dll není dodáván aktualizací systému Windows, soubor DLL se může spolehnout na jiný soubor, který přichází prostřednictvím služby Windows Update. Nejlepší je tedy vždy nainstalovat všechny aktualizace.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby xpcom_core.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory xpcom_core.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s xpcom_core.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru xpcom_core.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru (proč se dočtete v našem Častém dotazu k Registry Cleaneru). Jsou zde zahrnuty jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu xpcom_core.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby xpcom_core.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby xpcom_core.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.