Jak opravit chyby D3dx9_24.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Na rozdíl od mnoha jiných dll chyb, které mohou mít komplikované příčiny a opravy, jsou problémy d3dx9_24.dll způsobeny tak či onak jediným problémem - nějakým problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx9_24.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_24.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_24.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby D3dx9_24.dll

Existuje mnoho různých způsobů, jak se mohou chyby d3dx9_24.dll zobrazit ve vašem počítači. Některé z běžnějších chybových zpráv d3dx9_24.dll jsou uvedeny níže:

 • D3DX9_24.DLL nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_24.dll nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_24.dll chybí
 • D3DX9_24.DLL chybí. Vyměňte D3DX9_24.DLL a zkuste to znovu.
 • D3dx9_24.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.
 • Start této aplikace se nezdařil, protože d3dx9_24.dll nebyl nalezen!

Chyby D3dx9_24.dll se obvykle objevují při spuštění softwarového programu, obvykle hry,. Občas se chyby d3dx9_24.dll zobrazí po načtení hry, ale těsně před jejím skutečným spuštěním.

Chybová zpráva d3dx9_24.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry. Některé běžné hry, o kterých je známo, že generují chyby d3dx9_24.dll, zahrnují Supreme Commander, Call of Duty 4, Doom9 a další.

Jak opravit chyby D3dx9_24.dll

V žádném případě nestahujte soubor DLL d3dx9_24.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje řada důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor d3dx9_24.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte následujícími kroky.

 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač.

  Chyba d3dx9_24.dll může být náhodná nebo jednorázová a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit. Je nepravděpodobné, že to problém vyřeší, ale restartování je vždy dobrým prvním krokem při řešení potíží.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_24.dll nenalezena.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_24.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle na instalační disk vloží kopii DirectX.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Možná se něco stalo se soubory v programu, které pracují s d3dx9_24.dll a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor d3dx9_24.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené standardní kroky pro řešení potíží nefungovaly při řešení chyby d3dx9_24.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor d3dx9_24.dll z balíčku DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista a XP. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.