Jak opravit chyby Sqlite3.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Chyby souboru Sqlite3.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL sqlite3.

V některých případech mohou chyby sqlite3.dll naznačovat závadu registru, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se ve vašem počítači mohou zobrazit chyby sqlite3.dll. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby sqlite3.dll:

Sqlite3.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor sqlite3.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] sqlite3.dll
Soubor sqlite3.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: sqlite3.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Sqlite3.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby sqlite3.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva sqlite3.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který používá soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Sqlite3.dll

Nestahujte soubor sqlite3.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru sqlite3.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě sqlite3.dll.

 1. Obnovte soubor sqlite3.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru sqlite3.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor sqlite3.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit soubor sqlite3.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru sqlite3.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby sqlite3.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba sqlite3.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba sqlite3.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor sqlite3.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL sqlite3.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor sqlite3.dll, pokud je to možné.

 5. Stáhněte si sqlite3.dll ze serveru SQLite.org. I když nedoporučujeme stahovat jednotlivé soubory DLL, jedná se o původní zdroj souboru sqlite3.dll a lze jej bezpečně stáhnout.

  Pokud se to týká vaší situace, určitě jste zkusili předchozí krok. Pokud ne, stahování sqlite3.dll z SQLite.org je velmi pravděpodobná oprava.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset se souborem sqlite3.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor sqlite3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Klíčem je zde věnovat zvláštní pozornost kontextu chyby a odpovídajícím způsobem řešit problémy.

 7. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby sqlite3.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor sqlite3.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby sqlite3.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se soubory sqlite3.dll výše není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s sqlite3.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru sqlite3.dll, které by mohly způsobit chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu sqlite3.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby sqlite3.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud nějaké chyby sqlite3.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.