Soubor PTX (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou PTX může být soubor relace Pro Tools, který se používá k odkazování na zvukové soubory. Dřívější verze Pro Tools, verze 7 až 9, používají formát PTF pro stejný účel.

Váš soubor PTX může být místo toho soubor E-přepisu. Tyto soubory se často používají k ukládání přepisů sluchu v soudní síni a mohou být ve formátu PTX nebo v samostatném souboru EXE. První se obvykle používá k tomu, aby bylo možné soubor odeslat e-mailem (soubory EXE jsou obvykle blokovány e-mailovými servery).

Soubory PaintShop Pro Texture také používají příponu souboru .PTX. Jedná se o obrázky používané jako textury pro objekty a tvary v PaintShop Pro.

Další formát souboru, který používá příponu PTX, je formát Pentax RAW Image. Jedná se o nekomprimované, nezpracované, surové obrazové soubory pořízené digitálním fotoaparátem Pentax.


Jak otevřít soubor PTX

Soubory PTX, které jsou soubory relace Pro Tools, se otevírají pomocí Avid Pro Tools.

Ve formátu PTX lze soubory E-Transcript otevírat pomocí Správce E-Transcript nebo zdarma, ale v režimu jen pro čtení, pomocí Prohlížeče E-Transcript. Jelikož se jedná pravděpodobně o textové soubory, můžete při čtení souboru PTX najít také bezplatný textový editor. Podobné soubory .PTZ E-Transcript Bundle lze otevřít také pomocí těchto programů.

Pokud je soubor PTX soubor Paint Shop Pro Texture, lze jej otevřít pomocí aplikace Corel PaintShop.

Soubory obrázků Pentax RAW obvykle používají příponu souboru .PEF, ale soubory ve formátu .PTX lze otevřít pomocí Windows Photos, UFRaw a softwaru, který je součástí fotoaparátu Pentax.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PTX, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory PTX, přečtěte si náš článek o tom, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny v systému Windows.

Pokud žádný z těchto programů neotevře váš soubor, je možné, že pouze nesprávně čtete příponu souboru. Další informace najdete v části v dolní části této stránky.

Jak převést soubor PTX

Soubor PTX relace Pro Tools lze převést na starší formát PTF pomocí softwaru Pro Tools, ale tím odstraníte všechny funkce, které jsou podporovány pouze v novějším formátu PTX. To lze provést prostřednictvím Soubor > Uložit kopii relace menu.

Pamatujte, že soubory relace Pro Tools nejsou ve skutečnosti zvukovými soubory; pouze odkazy na zvukové soubory používané v Pro Tools. To znamená, že nemůžete přímo převádět PTX na MP3 nebo jiný zvukový formát.

Pokud lze soubor E-Transcript nebo Paint Shop Pro Texture, který je ve formátu PTX, převést do jiného formátu, je to pravděpodobně provedeno prostřednictvím příslušného softwaru uvedeného výše.

Bezplatná verze převaděče obrázků Pixillion společnosti NCH Software by měla být schopna převádět obrazové soubory Pentax RAW, které používají formát PTX. Dalším způsobem, jak to udělat, pokud chcete, aby soubor PTX byl soubor PDF, je použití online převaděče PTX.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Některé soubory vypadají jako soubory PTX, protože jejich přípony jsou podobné, ale místo toho mohou být ve zcela jiném formátu. Pokud ano, k otevření budete potřebovat jiný program.

Některé příklady zahrnují soubory PCX, PPTX, PPT, PTG (PowerTeacher Gradebook Configuration), PTM (MapPoint Map), PTB (Power Tab) a PXL (Pocket Excel).