Soubor AIR (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .AIR je pravděpodobně soubor instalačního balíčku AIR (Adobe Integrated Runtime), který ukládá webové aplikace naprogramované pomocí Adobe Flash, ActionScript nebo Apache Flex.

Soubory AIR jsou obvykle komprimovány pomocí ZIP a lze je použít ve všech desktopových a mobilních operačních systémech, které podporují běhové prostředí Adobe AIR, jako jsou Windows, macOS, Android, iOS a BlackBerry Tablet OS.

Lifewire / Theresa Chiechi

Engine videohry MUGEN používá příponu souboru AIR jako soubor prostého textu, který ukládá nastavení animace. Může vysvětlit, jak by se postava měla pohybovat nebo jak by měla scéna na pozadí simulovat pohyb. Vysvětlují také, jak jsou animovány soubory MUGEN Sprite (.SFF).

AIR je také zkratka pro Automated Image Registration.


Jak otevřít soubor AIR

Protože některé soubory Adobe AIR jsou soubory založené na ZIP, měli byste být schopni je oddělit pomocí PeaZip, 7-Zip nebo jiných bezplatných programů zip / unzip. Chcete-li však mít úplný přístup k původním souborům aplikace, může být nezbytný dekompilátor.

Při otevírání spustitelných formátů souborů, jako jsou soubory .AIR, které jste obdrželi e-mailem nebo stáhli z webů, které nejste obeznámeni, buďte velmi opatrní. V seznamu našich přípon spustitelných souborů najdete seznam přípon souborů, kterým se můžete vyhnout a proč.

Chcete-li ve svém počítači skutečně používat soubory .AIR, musíte pro ně nainstalovat prostředí, ve kterém se budou spouštět, a to prostřednictvím bezplatného prostředí Adobe AIR. Toto je předpoklad, než budete moci aplikaci AIR používat. Po instalaci bude aplikace fungovat jako jakýkoli jiný softwarový program nebo videohra.

Aplikace AIR lze vytvářet pomocí aplikace Adobe Animate (dříve nazývané Adobe Flash Professional).

V závislosti na tom, zda je aplikace určena pro mobilní nebo stolní použití, lze aplikace Adobe AIR vytvářet pomocí Adobe Flex, Adobe Flash, HTML, JavaScript nebo Ajax. Vytváření aplikací Adobe AIR je soubor PDF od společnosti Adobe, který toto vše podrobně vysvětluje.

Další informace o používání aplikací AIR na ploše, zařízeních Android, BlackBerry Tablet OS a iOS najdete v článku Adobe Packaging Adobe AIR Applications.

MUGEN Animační soubory se používají s Elecbyte's MUGEN. Můžete je upravit nebo zobrazit nastavení textu uvnitř pomocí textového editoru, jako je program Poznámkový blok zabudovaný do systému Windows. Pokud však chcete něco pokročilejšího nebo program, který dokáže otevřít textové soubory AIR v počítači Mac, podívejte se na seznam našich oblíbených editorů volného textu.

Pokud máte soubor AIR, který je spojen se soubory Automated Image Registration, měli byste být schopni jej otevřít pomocí stejné sady programů.

Jak převést soubor AIR

V článku Adobe o balení nativního instalačního programu pro stolní počítače se dozvíte, jak vytvořit instalační soubor EXE, DMG, DEB nebo RPM z aplikace AIR pomocí nástroje AIR Developer Tool (ADT). Převod souboru AIR na jeden z těchto formátů znamená, že aplikaci lze otevřít, i když není nainstalován běh prostředí Adobe AIR.

Chcete-li vytvořit soubory PDF na straně klienta z aplikace AIR pomocí AlivePDF, přečtěte si tento výukový program od Murray Hopkins.

Nevidím žádný důvod, proč byste chtěli převést soubory MUGEN Animation do jiného formátu, protože by jim to přestalo fungovat s MUGEN. Jelikož se však jedná pouze o textové soubory, lze je technicky převést na jiný text - založené na formátech jako HTML a TXT, s většinou textových editorů.

Pokud jakýkoli program dokáže převést soubor AIR pro automatickou registraci obrazu, bude to program uvedený výše.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Některé formáty souborů používají příponu souboru, která se velmi podobá příponě používané pro jiné formáty souborů. Například i když soubor ARI vypadá strašně podobně jako soubor AIR, tyto dva soubory vůbec nesouvisí.

Soubory ARI jsou obrazové soubory ARRIRAW pořízené digitálními fotoaparáty ARRI a otevírají se v prohlížeči / editoru obrázků, jako je Adobe Photoshop. Ostatní soubory ARI jsou archivy komprimované pomocí algoritmů jako PPM nebo LZP. Ani jeden z těchto formátů souborů nefunguje stejným způsobem jako soubory AIR.

Stejnou chybu lze udělat s jakýmkoli formátem souboru, který používá příponu souboru, která je napsána jako .AIR. Pokud se nezabýváte souborem AIR, nezapomeňte prozkoumat skutečnou příponu souboru, abyste zjistili, které programy jsou schopny otevřít váš konkrétní soubor.