Soubor MNY (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou MNY je soubor Microsoft Money používaný s nyní ukončeným finančním softwarem Microsoft Money.

Microsoft Money může ukládat finanční účty pro kontrolu, spoření a investiční účty, takže v jednom souboru MNY může existovat více údajů o účtu.

Microsoft Money také používá příponu souboru .MBF (My Money Backup), ale používá se k označení souboru MNY, který byl zálohován pro archivní účely.


Jak otevřít soubor MNY

Microsoft Money byl ukončen v roce 2009, ale stále můžete otevírat své soubory MNY pomocí Money Plus Sunset, což je vlastní náhrada softwaru Microsoft Money od Microsoftu, který dokáže otevírat nejen soubory MNY, ale i další typy souborů Microsoft Money, jako MNE, BAK, M1 Soubory MN, MBF a CEK.

Money Plus Sunset je omezeno na otevírání souborů Microsoft Money, které pocházejí z amerických verzí softwaru.

Některé další finanční programy, například Quicken, také otevřou soubory MNY, ale pouze pro převod do nativního formátu tohoto programu. Kroky, jak toho dosáhnout, jsou celkem jednoduché a jsou vysvětleny níže.

Soubory MNY lze chránit heslem. Pokud nemůžete otevřít soubor MNY, protože jste zapomněli heslo, můžete zkusit nástroj pro obnovení hesla Money Password. Není to zdarma, ale existuje demo, které se může ukázat jako užitečné. Sám jsem to nezkoušel.

Pokud zjistíte, že program, který jste nainstalovali, se již pokouší otevřít soubor MNY, ale je to nesprávný program, nebo pokud byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevírat soubory MNY, musíte změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, aby se to změna.

Jak převést soubor MNY

Většinu typů souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale formát MNY není jedním z nich. Nejlepším způsobem, jak převést soubor MNY, je finanční / peněžní aplikace, která formát rozpoznává.

Pokud v současné době používáte Money Plus Sunset, ale právě probíhá přenos vašich dat do Quickenu, můžete použít Money Plus Sunset Soubor > Vývoz V nabídce uložte své finanční informace do souboru Quicken Interchange Format (.QIF), který lze poté importovat do softwaru Quicken.

Pokud nechcete, aby váš soubor MNY zůstal ve formátu QIF, můžete pomocí souboru QIF s QIF2CSV převést data do formátu CSV, který pak můžete použít v aplikaci Microsoft Excel nebo jiném tabulkovém procesoru. Tento nástroj může také uložit soubor QIF do formátu PDF a Excel XLSX a XLS.

Quicken může převést soubor MNY na soubor, který pracuje se svým softwarem prostřednictvím Quicken's Soubor > Import souborů > Soubor Microsoft Money možnost nabídky. Tímto způsobem vytvoříte nový soubor Quicken s informacemi, které jsou v souboru MNY.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud Microsoft Money nebo Money Plus Sunset neotevírají váš soubor MNY, ujistěte se, že nesprávně čtete příponu souboru. Některé soubory mají velmi podobnou příponu, ale nemají spolu vůbec nic společného.

MNB je jedním z příkladů, kdy lze příponu souboru snadno chybně přečíst jako MNY, i když je skutečně spojena s MuPAD, který nesouvisí s Microsoft Money.