Soubor CHA (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou CHA je s největší pravděpodobností soubor Adobe Photoshop Channel Mixer, formát, který ukládá vlastní úrovně intenzity červených, zelených a modrých zdrojových kanálů.

Není to však jediný formát, který používá toto rozšíření.

Některé soubory CHA mohou být místo toho konfigurační soubory IRC chatu, formát, který ukládá informace o kanálu IRC (Internet Relay Chat), jako je server a port, a možná dokonce i heslo. Některé speciální adresy URL mohou končit příponou .CHA, takže po kliknutí otevřou v počítači konkrétní chatovací program.

Jiné soubory, které mají příponu souboru CHA, mohou být místo toho soubory rozložení znaků, formát, který popisuje, jak by měly být znaky písma rozmístěny a rozloženy. Ještě další mohou být šifrované soubory používané se softwarem pro šifrování souborů Challenger.

CHA je také zkratka pro některé technické výrazy, které se netýkají formátu souboru CHA, jako je analýza hierarchie tříd, analýza rizik konceptu a agent pro zpracování hovorů.


Jak otevřít soubor CHA

Nejběžnějším souborem CHA je soubor používaný v Adobe Photoshopu jako soubor Channel Mixer. Ty se otevírají prostřednictvím Obrázek> Úpravy> Směšovač kanálů možnost nabídky. Jakmile se otevře dialogové okno Směšovač kanálů, je vedle tlačítka OK malá nabídka, kterou je třeba vybrat, a poté vybrat Načíst předvolbu otevřete soubor CHA.

Software Internet Relay Chat, jako je mIRC, Visual IRC, XChat, Snak a Colloquy, dokáže otevřít soubory CHA, které se používají u těchto typů programů.

Soubory rozložení znaků se otevřou pomocí DTL (Dutch Type Library) OTMaster Light.

Bezplatný šifrovací software úložiště s názvem Challenger používá také soubory CHA. Když program zašifruje soubor, přejmenuje jej na něco jako file.docx.cha, což znamená, že soubor DOCX (nebo jakýkoli typ souboru) je zašifrován programem Challenger. Použijte Šifrovat / dešifrovat soubor or Složka nebo jednotka tlačítko pro načtení souborů CHA do Challengeru za účelem jejich dešifrování.

Pokud se žádný z výše uvedených návrhů neosvědčí, můžete zkusit otevřít soubor CHA v programu Poznámkový blok ++. Je možné, že váš soubor CHA je pouze textový soubor, v takovém případě může textový editor, jako je tento, zobrazit jeho obsah. Pokud však zjistíte, že text je zcela nečitelný, existuje velká šance, že ve skutečnosti nepoužíváte soubor CHA (o tom je více níže).

Pokud máte v počítači nainstalován více než jeden program, který podporuje soubory CHA (libovolného formátu), a chcete, aby je ve výchozím nastavení otevíral jiný program, je docela snadné změnit, o jaký program jde. Jak to změnit přidružení souborů v systému Windows.

Další pomoc se soubory CHA

Existuje mnoho různých použití pro soubory CHA, ale nevidíme žádný důvod převést některý z nich do jiného formátu souboru. Každý z těchto souborů CHA se používá pouze v jejich příslušných programech, takže i když pro ně existuje převaděč souborů, nemyslíme si, že by měl praktické využití.

Pokud se váš soubor CHA neotevře s žádným z zde zmíněných programů, může být problém stejně jednoduchý jako nesprávný výklad přípony vašeho konkrétního souboru. Ujistěte se, že to ve skutečnosti není jiný soubor, který má pouze podobnou příponu souboru, například soubor CHM (kompilovaná nápověda HTML), CHN, CHW nebo CHX (kontrola standardů AutoCADu).

Každý z těchto souborů se otevírá jedinečným způsobem a nepoužívejte výše uvedené aplikace. Pokud se pokusíte otevřít jeden z nich pomocí Photoshopu, Snaku atd., Pravděpodobně se zobrazí chyba, nebo pokud se vůbec otevře, bude se jevit jako nečitelný a nepoužitelný.

Místo toho prozkoumejte skutečnou příponu souboru, kterou máte, abyste našli vhodný software, který může otevřít nebo dokonce převést váš soubor CHA.