Soubor TS (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .TS je soubor Video Transport Stream používaný k ukládání video dat komprimovaných MPEG-2. Často jsou vidět na DVD v posloupnosti několika souborů .TS.

TypeScript je další formát souboru, který používá příponu souboru .TS. Jedná se o textové soubory používané k vytváření aplikací JavaScriptu a jsou ve skutečnosti podobné souborům JavaScriptu (.JS), ale obsahují kód v programovacím jazyce TypeScript.

Soubor končící na .TS může být místo toho soubor zdroje Qt Translation Source ve formátu XML, který se používá k ukládání překladů pro konkrétní softwarový program vyvinutý pomocí sady Qt SDK.

Soubory M2TS a MTS jsou podobné zde vysvětleným souborům Video Transport Stream, ale jsou zaměřeny konkrétně na video soubory Blu-ray.


Jak otevřít soubor TS

Soubory Video Transport Stream uložené na DVD se budou přehrávat na DVD přehrávači, aniž byste potřebovali další software. Pokud máte v počítači soubor TS, můžete jej otevřít pomocí řady přehrávačů médií.

VLC by měla být vaší první volbou, protože je zcela zdarma a může tyto soubory otevírat v systémech Mac, Windows a Linux. MPEG Streamclip je další možností a aplikace Filmy a TV pro Windows také může fungovat.

Pokud nemůžete soubor otevřít pomocí VLC, je přípona souboru pravděpodobně již svázána s jiným programem. Chcete-li jej otevřít, zkuste jej přetáhnout přímo do otevřeného okna programu nebo použít Media > Otevřít soubor položka nabídky. Můžete také změnit program aktuálně přidružený k souborům .TS a nastavit jej jako VLC.

Další možností pro otevření souboru TS je přejmenování na něco, co bude podporovat váš stávající přehrávač médií, například .MPEG. Většina multimediálních přehrávačů již podporuje soubory .MPEG a protože soubory TS jsou soubory MPEG, měl by stejný program přehrávat také váš soubor TS.

Mezi některé nesvobodné hráče TS patří Roxio's Creator NXT Pro, Corel's VideoStudio, Audials One, CyberLink's PowerProducer a Pinnacle Studio.

Na této stránce Get TypeScript najdete programy, které podporují jazyk TypeScript. Tam najdete pluginy a programy, které vám umožňují otevřít tento typ souboru TS.

Například můžete použít soubory TS s programem Microsoft Visual Studio instalací sady TypeScript SDK pro Visual Studio nebo pomocí tohoto modulu plug-in pro otevření souboru v Eclipse.

Zdrojové soubory pro překlad Qt se otevírají pomocí Qt, sady pro vývoj softwaru.

Jak převést soubory TS

K dispozici je několik bezplatných převaděčů video souborů, které mohou převádět TS na MP4, MKV nebo dokonce zvukové formáty jako MP3. Freemake Video Converter je oblíbený z tohoto seznamu, který podporuje tyto formáty a mnoho dalších.

Pokud používáte Freemake Video Converter, můžete také soubor TS převést přímo na soubor DVD nebo ISO pomocí na DVD možnost výstupu.

Nejlepší je použít offline, desktopový převodník, pokud je soubor velký. TS však můžete také převést na MP4 online, aniž byste museli stahovat jakékoli programy, například weby Zamzar nebo FileZigZag.

Pamatujte, že u online převaděčů musíte nejprve nahrát soubor a počkat, až se převede, a poté jej znovu stáhnout, než jej budete moci použít. Je mnohem pohodlnější použít offline převodník pro větší videa.

Pravděpodobně není potřeba převádět soubory TS z jazyka TypeScript na něco jiného. Pokud je to však možné, proveďte převod pomocí stejného programu, který soubor otevře. Tuto možnost obvykle najdete v nabídce Uložit jako nebo Exportovat.

Chcete-li převést soubor TS na QPH (Qt Phrase Books), aby bylo možné překlady použít s více než jedním programem Qt, použijte nástroj „lconvert“ obsažený v sadě Qt SDK.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Je možné, že nesprávně čtete příponu souboru a zacházíte s jiným druhem souboru jako se souborem TS, což způsobuje, že se neotevře ve výše uvedených programech.

Například soubory TSV jsou soubory oddělené hodnotami, které sdílejí dvě stejná písmena přípony souborů jako TS, ale nemají nic společného s videoobsahem, strojopisem nebo sadou Qt SDK. Otevření jednoho z výše uvedených softwarů vám proto nedovolí používat jej tak, jak bylo zamýšleno.

Totéž platí pro mnoho dalších formátů souborů. Některé z nich používají rozšíření jako ADTS, TST, TSF, TSC, TSP, GTS, TSR a TSM. Pokud máte některý z těchto souborů nebo jiný, který ve skutečnosti nekončí v .TS, prozkoumejte tuto konkrétní příponu souboru a zjistěte, které programy jej mohou zobrazit, upravit nebo převést.