Soubor VSD (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .VSD je soubor výkresu Visio vytvořený aplikací Visio, profesionální grafickou aplikací společnosti Microsoft. Jedná se o binární soubory, které mohou obsahovat text, obrázky, výkresy CAD, grafy, anotace, objekty a další.

Microsoft Visio 2013 (a novější) výchozí ukládání souborů výkresu Visio s příponou souboru .VSDX, který je založen na XML a komprimován pomocí ZIP.

Soubory Visio se používají k výrobě všeho od softwarových a síťových diagramů po vývojové diagramy a organizační diagramy.

VSD je také zkratka pro některé věci, které nemají nic společného s formáty počítačových souborů, jako je jednotka s proměnnou rychlostí, ladicí program Visual Studio, vertikální zobrazení situace a virtuální sdílený disk. Je to také název formátu analogového videa na disku, který znamená Video Single Disc.


Jak otevírat soubory VSD

Visio je primární program používaný k vytváření, otevírání a úpravám souborů VSD. Pokud tento program nemáte, můžete soubor otevřít pomocí CorelDRAW, iGrafx FlowCharter nebo ConceptDraw PRO.

Některé další otvírače VSD, které fungují bez nutnosti instalace Visia a které jsou zcela zdarma, zahrnují LibreOffice a Microsoft Visio 2013 Viewer. První z nich je bezplatná kancelářská sada podobná MS Office (což je součástí Visio) a druhá je bezplatný nástroj od společnosti Microsoft, který po instalaci otevře soubory VSD ve vašem webovém prohlížeči.

LibreOffice a ConceptDraw PRO mohou otevírat soubory VSD v systémech macOS i Windows. Uživatelé počítačů Mac však mohou také používat VSD Viewer.

Pokud potřebujete soubor použít v systému Linux, je nejlepší volbou instalace LibreOffice.

Visio Viewer iOS je aplikace pro iPad a iPhone, která může tyto soubory otevírat.

Soubory VSDX se používají v MS Office 2013 a novějších verzích, takže pokud chcete použít soubor VSDX ve starší verzi softwaru, potřebujete balíček Microsoft Visio Compatibility Pack.

Soubory VSDX jsou strukturovány odlišně než soubory VSD, což znamená, že můžete extrahovat část obsahu, aniž byste potřebovali některý z těchto programů. Nejlepší je s bezplatnou extrakcí souborů, jako je 7-Zip.

Jak převést soubor VSD

Zamzar je bezplatný převaděč dokumentů, který vám umožní převést soubor VSD online na PDF, BMP, GIF, JPG, PNG a TIF / TIFF.

Můžete použít Visio Soubor > Uložit jako možnost nabídky převést soubor na VSDX a další formáty souborů Visia jako VSSX, VSS, VSTX, VST, VSDM, VSTM a VDW. Visio může také uložit soubor do SVG, DWG, DXF, HTML, PDF a do řady formátů obrazových souborů, takže sdílení je opravdu snadné.

Ostatní výše uvedené programy jej pravděpodobně mohou uložit také do jiných formátů, pravděpodobně prostřednictvím a Uložit jako or Vývoz menu.


Více informací o formátu VSD

Tento formát používá bezztrátovou kompresi ke kompresi obsahu souboru. Podobný formát zvaný Visio Drawing XML (který používá příponu souboru .VDX) nikoli. To je důvod, proč jsou soubory VDX často třikrát až pětkrát větší než VSD.

Přestože Visio 2013+ nemá výchozí ukládání nových dokumentů ve formátu VSD, tyto verze stále plně podporují formát, takže jej můžete otevřít, upravit a uložit, pokud chcete.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud vám výše uvedené informace nepomáhají otevřít nebo převést soubor, nemusíte se souborem VSD vůbec zabývat. Zkontrolujte, zda správně čtete příponu souboru; měl by za názvem souboru číst „.VSD“. Pokud se tak nestane, máte soubor, který sdílí některá stejná písmena jako soubory VSD.

Například formát souboru PSD vypadá téměř jako VSD, ale používá se ve Photoshopu, ne ve Visiu. Soubory ESD jsou podobné, ale lze je použít buď s operačním systémem Microsoft, nebo se softwarem Expert Scan.

Další, která je trochu matoucí, je přípona souboru VST. Mohl by to být soubor šablony výkresu Visio, ale místo toho by to mohl být zvukový plugin VST. Pokud je to první, pak se samozřejmě může otevřít pomocí Visia, ale pokud se jedná o soubor pluginu, musí být otevřen programem, který může přijmout tento formát, což není Visio.

Přípony souborů VHD a VHDX jsou také podobné, ale používají se pro virtuální pevné disky.