Soubor PSP (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou PSP je s největší pravděpodobností soubor Paint Shop Pro Image. Podobně jako formát PSD aplikace Photoshop mohou soubory PSP ukládat průvodce, vrstvené obrázky a další věci běžné s pokročilým softwarem pro úpravu obrázků.

Některé soubory PSP mohou být místo toho soubory předvoleb Photoshopu, které ukládají nastavení pro Adobe Photoshop. Například existuje soubor Brushes.psp, Patterns.psp a Styles.psp pro uložení nastavení specifických pro tyto funkce.

Soubory stránky PL / SQL Server, které přistupují k informacím o databázi pomocí příkazů SQL, jsou textové soubory, které také používají příponu souboru .PSP.

Verze Paint Shop Pro novější než PSP 8 místo toho používají příponu souboru .PSPIMAGE.


Jak otevřít soubor PSP

Soubory PSP lze otevírat pomocí Corel PaintShop Pro, Adobe Photoshop, ACD Systems Canvas, Chasys Draw IES, IrfanView (s pluginem), GIMP a případně i dalších populárních fotografických a grafických nástrojů.

Soubory PSP používané aplikacemi Photoshop a Photoshop Elements k ukládání předvoleb pravděpodobně nikdy nebude nutné otevírat ručně. Je to proto, že soubory PSP jsou uloženy v instalačním adresáři aplikace Photoshop a jsou použity automaticky, když je program otevřený a používán.

Soubory stránky PL / SQL Server, které jsou ve formátu .PSP, lze zobrazit v prohlížeči a upravit pomocí textového editoru, jako je Poznámkový blok ve Windows.

Pokud je pro vás Poznámkový blok příliš základní, podívejte se na náš seznam nejlepších editorů volného textu, kde najdete lepší možnosti.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PSP, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory PSP, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor PSP

Pokud je soubor PSP obrazový soubor, můžete jej převést do jiného obrazového formátu, jako je JPG nebo TIF, pomocí bezplatného programu IrfanView.

Tento bezplatný online převodník PSP na JPG je další možností pro převod PSP na JPG. Je to jiné než IrfanView, protože musíte převést soubor PSP na web, abyste jej mohli převést, ale je to také pravděpodobně mnohem rychlejší než stahování a instalace IrfanView jen pro převod souboru.

Soubory PSP mohou obsahovat vrstvy jako soubory PSD, ale nevím o převaděči souborů, který dokáže tyto vrstvy zachovat a převést PSP přímo na PSD. Samozřejmě však můžete jen převést PSP na JPG a poté jej otevřít ve Photoshopu a uložit jej do PSD - opět to ale vrstvy nezachová.

Není důvod převádět soubor předvoleb Photoshopu do nového formátu, protože soubory tohoto typu jsou vytvářeny speciálně pro Photoshop, takže nebudou fungovat v žádné jiné aplikaci ani v jiném formátu.

Soubory stránek PL / SQL Server lze uložit do libovolného jiného textového formátu pomocí textového editoru.

Některé programy vám umožňují kopírovat nebo kopírovat hru PSP (PlayStation Portable) do souboru ISO. Pokud potřebujete převést tento soubor ISO na soubor CSO, můžete použít Format Factory.


Obnovení aplikace Photoshop pomocí souborů PSP

Pokud máte s panely a nástroji Photoshopu zvláštní problémy, můžete tyto soubory PSP odebrat, aby se obnovilo výchozí nastavení.

Zde je výchozí umístění souborů PSP ve Windows a macOS:

  • Windows: C: Users [uživatelské jméno] AppData Roaming Adobe Adobe Photoshop Adobe Photoshop Settings
  • MacOS: // Knihovna / Předvolby / Nastavení aplikace Adobe Photoshop /

Dalším způsobem, jak obnovit předvolby ve Photoshopu, který nezahrnuje ruční mazání souborů PSP, je stisknout a podržet Další+Ctrl+směna (Windows) nebo Volba+Příkaz+směna Klávesová zkratka (Mac) při otevírání aplikace Photoshop - budete vyzváni k odstranění nastavení (soubory PSP).