Soubor AFI (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou AFI je soubor AOMEI Backupper vytvořený zálohovacím softwarem AOMEI Backupper.

Soubory AFI obsahují složky a soubory, které byly zálohovány prostřednictvím aplikace. Pokud program ukládá zálohu pevného disku, použije místo toho příponu souboru ADI.

Některé soubory AFI mohou být bitevní grafické soubory Truevision, zejména pokud jsou soubory malé a máte podezření, že jde o nějaké obrázky.


Jak otevřít soubor AFI

Soubory AFI, které nejsou obrázky, je třeba otevírat pomocí programu AOMEI Backupper, a to buď bezplatného standardu AOMEI Backupper Standard, nebo placeného AOMEI Backupper Professional. Takto můžete do svého počítače obnovit soubory obsažené v záloze AFI.

Pokud poklepáním na soubor AFI neotevřete AOMEI Backupper, měli byste program otevřít sami a přejít na Obnovit záložka. lis Cesta vyhledejte soubor AFI (nebo soubor ADI, pokud potřebujete některý z nich obnovit).

Některé soubory AFI mohou být chráněny heslem. V takovém případě je budete muset zadat pomocí nástroje AOMEI Backupper, než budete moci soubory obnovit.

Poté vyberte zálohu ze seznamu a zobrazte všechny složky a soubory v ní obsažené. Stačí zaškrtnout políčko vedle každé složky nebo souboru, který chcete obnovit. Pokud vyberete kořenovou složku úplně nahoře, budete moci vybrat vše najednou.

Stisknout další vyberte, kam mají být soubory obnoveny, a stiskněte Spusťte nástroj Obnovení zahájíte obnovení obsahu souboru AFI.

IvanView může otevírat soubory AFI, které jsou grafickými soubory, ale program je zdarma, pouze pokud získáte zkušební verzi.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AFI, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program pro otevření souborů AFI, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor AFI

Soubory AFI, které se používají výhradně s AOMEI Backupper, není nutné převádět do jiného formátu. Pokus o převod jednoho může ve skutečnosti poškodit soubor a ztratit všechna zálohovaná data.

Pokud máte soubor AFI, který je obrazovým souborem, můžete pomocí bezplatné zkušební verze aplikace Ivan Image Converter převést soubor AFI na PNG, TGA, BMP, JPG, TIFF, ICO a některé další populární formáty obrázků.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud nemůžete soubor otevřít, ujistěte se, že příponu čtete správně. Některé soubory sdílejí několik stejných písmen jako soubory AFI, ale neotevírají se stejným způsobem, například soubory AVI, AIFF, AIF, AIFC, AIT a AIR.

Dvakrát zkontrolujte příponu na konci souboru. Pokud to končí jednou z těchto přípon, místo toho použijte tento odkaz a dozvíte se více o formátu a způsobu otevření souboru. Pokud váš soubor není v žádném z těchto formátů, prozkoumejte příponu souboru, abyste našli program, který je zodpovědný za jeho otevření.