Soubor FSB (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou FSB je soubor FMOD Sample Bank Format. Tyto soubory ukládají zvukové informace, jako je hudba a řeč, pro videohry určené pro populární konzolové systémy, jako je Xbox, PlayStation a další.

Soubor FSB se vytvoří vedle souboru zvukových událostí FMOD (.FEV), když se vytvoří soubor FMOD Project (.FDP).

Pokud váš soubor FSB není používán s videohrami, je to pravděpodobně soubor kompilovaného skriptu Form-Z. Tento druh souboru FSB ukládá doplňky, které byly zkompilovány ze souboru skriptu Form-Z (.FSL). Obvykle přicházejí jako archiv ZIP.

Soubory FSB, které se otevírají pomocí nástroje pro extrakci her.

FSB také znamená pole pro výběr souborů a rychlou superbus, ale žádný z těchto výrazů nemá nic společného se soubory FSB.


Jak otevřít soubor FSB

Většina souborů FSB, se kterými se ve hře setkáte, byla pravděpodobně vytvořena pomocí aplikace FMOD Designer. Extrahujte zvuky v souboru FSB pomocí programu jako FSB Extractor nebo Game Extractor.

FSB Extractor se stahuje jako soubor RAR. Abyste jej mohli otevřít, budete potřebovat program jako PeaZip. Poté stačí vybrat soubor FsbExtractor.exe a nástroj otevřít.

Pokud nechcete extrahovat zvuková data ze souboru FSB, ale místo toho je poslouchat přímo, použijte Music Player Ex. K otevření tohoto programu možná budete potřebovat 7-Zip, protože alespoň jedna jeho verze je k dispozici jako soubor 7Z.

Form-Z otevírá soubory FSB, které jsou kompilované skripty. Zkopírujte soubor FSB do složky „skripty“ instalační složky programu Form-Z. Po restartování programu by měl být modul plug-in připraven k použití.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor FSB, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory FSB, změňte výchozí program používaný k otevírání souborů FSB.

Jak převést soubor FSB

FSB můžete „převést“ na MP3 nebo WAV pomocí výše zmíněných extraktorů FSB. To vám umožní přehrávat zvuk pomocí standardního hudebního přehrávače. Pokud konečný zvukový formát není ten, ve kterém chcete soubor mít, použijte bezplatný nástroj pro převod zvuku.

Je možné, že skripty Form-Z lze převést do jiného textového formátu, jako je TXT nebo HTML. Pokud to Form-Z nepodporuje, můžete mít štěstí s textovým editorem.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tomto okamžiku neotevře, existuje opravdu velká šance, že se souborem FSB nezabýváte. K tomu může dojít, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru a zaměnili jste jiný soubor za soubor, který končí příponou .FSB. To je vlastně docela snadné.

Například možná opravdu máte soubor FSS. Ačkoli to vypadá, že by to mohlo souviset se soubory FSB, jsou to opravdu částečné archivy používané programem zvaným Splitty.

Mohly by být uvedeny i další příklady, například záměna souboru FXB, FS (Visual F # Source) nebo SFB (PlayStation 3 Disc Data) se souborem FSB.

Pokud nemáte soubor FSB, začněte svůj výzkum od nuly pomocí skutečné přípony souboru, která je na konci vašeho názvu souboru. To je nejlepší způsob, jak zjistit, v jakém formátu je a jaký program musíte mít k jeho otevření.