Jak používat iTunes na externím pevném disku

Vzhledem k tomu, že většina lidí má ve svých knihovnách iTunes tisíce, ne-li desítky tisíc skladeb, mohou tyto knihovny zabírat spoustu místa na pevném disku. Když přidáte aplikace, podcasty, filmy a televizní pořady ve vysokém rozlišení a knihy, je běžné, že knihovna iTunes nakloní váhy na 25, 50 nebo dokonce 100 GB.

Knihovny, které jsou velké, však mohou na pevném disku zabírat více místa, než kolik máte k dispozici - existuje jeden relativně jednoduchý způsob řešení vašeho problému.

Zde je návod, jak udržet svou obrovskou knihovnu iTunes (a dokonce ji rozšířit) a přitom ponechat dostatek prostoru pro důležité programy a soubory na hlavním pevném disku. A s náklady na 1–2 terabajty (1 TB = 1,000 XNUMX GB) disků, které neustále klesají, můžete získat obrovské množství dostupného úložiště.


Používání iTunes na externím pevném disku

Chcete-li uložit a používat svou knihovnu iTunes na externím pevném disku, postupujte takto:

 1. Najděte a kupte si externí pevný disk, který je ve vaší cenové kategorii a je podstatně větší než aktuální knihovna iTunes. Budete chtít, aby z něj vyrostl velký prostor, než jej budete muset vyměnit.

  10 nejlepších externích pevných disků roku 2020

 2. Připojte nový externí pevný disk k počítači s knihovnou iTunes a zálohujte svou knihovnu iTunes na externí pevný disk. Jak dlouho to bude záviset na velikosti vaší knihovny a rychlosti vašeho počítače / externího pevného disku.

  Možná budete muset provést ověření, abyste si vytvořili kopii své složky iTunes; pokračuj a udělej to.

 3. Ukončete iTunes.

 4. Podržte stisknuté tlačítko Klávesa Option na počítači Mac nebo Klávesa Shift ve Windows a spusťte iTunes. Podržte klávesu, dokud se neobjeví okno s žádostí o to Vyberte knihovnu iTunes.

 5. klikněte Vyberte knihovnu.

 6. Procházením počítače vyhledejte externí pevný disk. Na externím pevném disku přejděte do umístění, kde jste zálohovali knihovnu iTunes.

 7. Když najdete tuto složku (na počítači Mac) nebo soubor s názvem iTunes library.itl (ve Windows) klikněte na Vyberte na počítači Mac or OK ve Windows.

 8. iTunes tuto knihovnu načte a automaticky upraví její nastavení tak, aby se během používání stala výchozí složkou iTunes. Za předpokladu, že jste postupovali podle všech kroků v procesu zálohování (nejdůležitější je konsolidace a uspořádání vaší knihovny), budete moci svou knihovnu iTunes používat na externím pevném disku, stejně jako na hlavním pevném disku.

V tomto okamžiku můžete, pokud chcete, odstranit knihovnu iTunes na hlavním pevném disku.

Než to však uděláte, ujistěte se, že vše z vaší knihovny iTunes bylo přeneseno na váš externí disk, nebo že pro případ máte druhou zálohu. Pamatujte si, že když smažete věci, jsou navždy pryč (alespoň bez opětovného stahování nákupů z iCloudu nebo najímání společnosti pro obnovu disků), takže si před odstraněním naprosto ujistěte, že máte vše, co potřebujete.

Tipy pro používání iTunes s externím pevným diskem

Zatímco používání vaší knihovny iTunes na externím pevném disku může být velmi výhodné, pokud jde o uvolnění místa na disku, má také některé nevýhody. Chcete-li se s nimi vypořádat, zde je několik tipů, které byste měli mít na paměti:

 • Pokud odstraníte knihovnu iTunes na hlavním pevném disku, nebudete mít s sebou žádné soubory hudby, videa ani jiné soubory iTunes, pokud není připojen externí pevný disk. To může být v pořádku, pokud máte iPod nebo iPhone, ale pokud ne, může to být bolest.
 • Když synchronizujete iPhone, iPod nebo iPad, ujistěte se, že jste nejprve připojili externí pevný disk. Protože vaše knihovna iTunes žije na externí jednotce, při pokusu o synchronizaci těchto zařízení bude tuto jednotku hledat. Pokud ji nenajdou, bude synchronizace špinavá nebo problematická.
 • Zvažte deaktivaci funkce automatické synchronizace v iTunes, abyste tomuto problému zabránili.
 • Pokud provádíte synchronizaci na hlavní pevný disk nebo nakupujete / stahujete položky na hlavní pevný disk, můžete je při příštím připojení snadno přidat na externí pevný disk. V tom případě,

Jak připojit externí pevný disk na iTunes

 1. Udržet si Volba or směna při spuštění iTunes.

 2. Vyberte knihovnu iTunes na externí jednotce.

 3. Dále jděte Soubor > Knihovna > Uspořádat knihovnu.

 4. V okně, které se objeví, zkontrolujte políčko vedle Konsolidovat soubory je kliknuto.

 5. klikněte OK. Tím se zkopírují nové soubory, které jste přidali do knihovny iTunes na hlavním pevném disku, na externí pevný disk.


Leave a Comment