Soubor ACT (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ACT je soubor Adobe Color Table (také nazývaný soubor Color Lookup Table) používaný Adobe Photoshopem k ukládání kolekce předdefinovaných barev. Při ukládání obrázku pro publikování na webu můžete přidat nebo odstranit barvy, abyste upřednostňovali obrázek vyšší kvality nebo menší velikost souboru.

Pokud se ve Photoshopu nepoužívá, můžete místo toho mít komprimovaný zvukový soubor ADPCM. Tyto soubory ACT jsou zvukové soubory používané některými přehrávači MP3 a hlasovými záznamníky, které komprimují zvukový soubor pomocí Adaptivní diferenciální pulzní kódové modulace.

Soubory dokumentů CAD / CAM Alma také používají příponu souboru ACT. Tyto soubory ukládají pokyny, které 3D řezací stroje používají k pochopení toho, jak by mělo být něco řezáno.

Soubor ACT může být místo toho soubor her Genesis3D, soubor akcí DS Game Maker nebo soubor akčního diagramu Průvodce dokumentací FoxPro.


Jak otevřít soubor ACT

Soubory Adobe Color Table lze otevírat pomocí aplikace Adobe Photoshop. Několik předvoleb je již zahrnuto v instalačním adresáři aplikace Photoshop ve složce „ Presets en_US Save for Web Settings Color Tables “, ale pro nové je můžete importovat takto:

  1. Otevřete obrázek, na který chcete použít soubor ACT.

  2. Použijte Photoshop Soubor> Uložit pro web ... v nabídce otevřete obrazovku, kterou použijete k importu souboru ACT.

  3. Klepněte nebo klikněte na malé tlačítko nabídky v pravém horním rohu části „Tabulka barev“. V této nabídce zvolte Načíst tabulku barev ... vyhledejte soubor ACT, který chcete otevřít.

V této nabídce také vytvoříte soubor ACT, který uloží nastavení pro pozdější použití. Stačí vybrat Uložit tabulku barev ... pokud to chcete udělat.

Také byste měli být schopni otevřít soubor Adobe Color Table v aplikaci Adobe Illustrator.

Komprimované zvukové soubory ADPCM se otevřou pomocí Konvertoru, správce souborů systému Windows, který otevírá nejrůznější typy souborů, včetně nejen zvukových souborů, ale také videí, archivů, obrázků a dalších.

Soubory ACT, které jsou soubory dokumentů Alma CAD / CAM, lze otevřít pomocí nástrojů Alma act / cut 3D, Alma act / weld a Alma act / tubes.

Soubory her Genesis3D jsou 3D postavy vytvořené pomocí Genesis3D. Tento program může otevřít tyto typy souborů ACT, ale stejně by tomu mělo být u aplikace 3ds Max od společnosti Autodesk a aplikace MilkShape 3D od společnosti chUmbaLum sOft.

Pokud je váš soubor ACT místo souboru akce DS Game Maker Action, měl by se otevřít pomocí programu DS Game Maker společnosti Invisionsoft, ale bohužel pro něj nemůžeme najít odkaz ke stažení. Soubor se používá k ukládání herních akcí, jako je hraní zvuků nebo předvádění grafiky. Obvykle jsou uloženy se soubory ACTX, které slouží jako popis akce.

Ukončená aplikace Microsoft Visual FoxPro se používá k otevírání souborů akčního diagramu Průvodce dokumentováním FoxPro.

Vzhledem k počtu formátů, pro které se přípona ACT používá, a dlouhému seznamu programů, které tyto formáty otevírají, můžete velmi dobře zjistit, že jeden nainstalovaný program je výchozím „otevřeným“ programem pro soubory, které končí v ACT, ale vy Byl by to spíše jiný program. Pokud je to váš případ, přečtěte si téma Jak změnit přidružení souborů v systému Windows, kde jej můžete změnit.

Jak převést soubor ACT

Soubory ACT používané ve Photoshopu nelze převést do jiného formátu, ostatní výše uvedené formáty souborů lze uložit do nových formátů, ale pravděpodobně k tomu nelze použít převaděč souborů. Pokud lze soubor převést, je pravděpodobně každý konkrétní program schopen převést svůj vlastní soubor ACT do nového formátu. Konvertor by například měl být schopen uložit zvukový soubor ACT do běžnějšího zvukového formátu, jako je MP3 nebo WAV.

Obvykle, pokud je program schopen převést soubor do jiného formátu, provádí se to pomocí nabídky Soubor> Uložit jako nebo pomocí některého typu nabídky Exportovat nebo Převést.