Soubor ESD (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ESD je soubor stažený pomocí aplikace Microsoft Electronic Software Download, takže samotný soubor se nazývá soubor Windows Electronic Software Download. Ukládá šifrovaný soubor Windows Imaging Format (.WIM).

Tento soubor se může zobrazit při upgradu operačního systému Windows. To se často stává při stahování souboru z webu společnosti Microsoft, kde se instaluje něco jako Windows 10.

Jiné soubory ESD mohou místo toho zcela nesouviset a mohou znamenat soubor dokumentu průzkumu ExpertScan. Tento druh se používá se softwarem Expert Scan k ukládání průzkumů, formulářů a / nebo zpráv.

Soubory ESD.


Jak otevřít soubor ESD

Soubory ESD, které pocházejí od společnosti Microsoft a používají se při instalaci upgradů softwaru, nelze otevírat ručně (pokud je nepřevádíte, jak je popsáno níže). Místo toho je Windows interně používá během procesu aktualizace.

Často se ukládají spolu se soubory WIM (Windows Imaging Format) ve složce AppData Local Microsoft uživatele v podsložce WebSetup Download .

Soubory dokumentů průzkumu ExpertScan lze otevřít pomocí programu Expert Scan, programu AutoData.

Soubory ESD může používat i jiný software, ale ani pro upgrade softwaru, ani pro soubory dokumentů. Pokud žádný z výše uvedených nápadů nefunguje k jeho otevření, je pravděpodobné, že není v žádném formátu. V tomto okamžiku je pravděpodobně chytré zkusit jej otevřít pomocí textového editoru - může to být jen běžný textový dokument, ale pokud ne, může to přesto poskytnout nějaké čitelné informace, které vám pomohou identifikovat formát, ve kterém se nachází.

Jak převést soubor ESD

Wim Converter je bezplatný nástroj, který převádí soubory Microsoft ESD na WIM nebo SWM (rozdělený soubor WIM). Bezplatný program NTLite může jeden uložit také na WIM.

ESD Decrypter lze použít k převodu ESD na ISO. Jelikož je tento program stahován prostřednictvím archivu ZIP, budete k jeho otevření možná potřebovat bezplatný extraktor souborů, jako je 7-Zip.

ESD Decrypter je program příkazového řádku, takže rozhodně není tak jednoduché jej používat jako program, který má uživatelské rozhraní. Ke stažení je velmi užitečný soubor ReadMe.txt, který vám pomůže pochopit, jak tento soubor převést.

Pokud jste v konečném důsledku po způsobu zavedení ze souboru ESD, postupujte podle výše uvedených pokynů a převeďte soubor na ISO a poté si přečtěte Jak vypálit soubor ISO na jednotku USB nebo Jak vypálit soubor ISO na DVD . Budete také muset změnit pořadí zavádění v systému BIOS, aby se počítač zaváděl z disku nebo jednotky flash.

Soubory dokumentů průzkumu ExpertScan lze exportovat do PDF pomocí výše uvedeného softwaru Expert Scan.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud vám žádný z výše uvedených programů nepomáhá otevřít soubor, existuje velká šance, že se souborem ESD ve skutečnosti nezabýváte, což může být případ, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru.

Například se zdá, že soubory EDS nějakým způsobem souvisejí, ale protože přípony souborů jsou ve skutečnosti odlišné, je to dobré znamení, že i formáty se liší, což znamená, že pro svou práci vyžadují různé programy.

Pokud zjistíte, že přípona ve vašem souboru nečte „.ESD“, prozkoumejte příponu souboru, ve které se musí dozvědět více o programech odpovědných za jeho otevření nebo převod.


Leave a Comment