Soubor ITL (Co to je a jak jej otevřít

Soubor s příponou ITL je soubor knihovny iTunes používaný populárním programem Apple iTunes. iTunes používají soubor ITL ke sledování hodnocení skladeb, souborů, které jste přidali do své knihovny, seznamů skladeb, počtu přehrání jednotlivých skladeb, uspořádání médií a dalších.

Soubory ITDB, stejně jako soubor XML, se obvykle zobrazují vedle tohoto souboru ITL ve výchozím adresáři iTunes.

Cisco Unified Communications Manager (CallManager) používá také soubory ITL, ale jsou to soubory počátečního seznamu důvěryhodností a nemají vůbec nic společného s iTunes nebo hudebními daty.


Jak otevřít soubor ITL

Otevřením souboru ITL se spustí iTunes, ale nebudou se zobrazovat jiné informace než mediální soubory ve vaší knihovně. Místo toho iTunes používá soubor ITL ke čtení / zápisu do něj z určité složky.

Jinými slovy, nemusíte otevírat soubor ITL v iTunes, protože jej nemusíte skutečně používat, jako byste používali iTunes k přehrávání zvukového souboru.

Aplikace Cisco Unified Communications Manager byla vyřazena, takže pro ni nemáme odkaz ke stažení.

Jak převést soubor ITL

Neexistuje způsob, jak převést soubor knihovny iTunes do jiného formátu, protože soubor ITL přenáší informace v binárním formátu a iTunes je jediný program, který využívá informace, které ukládá.

Data, která ukládá soubor ITL, mohou být užitečná k extrakci, což může být důvod, proč je budete chtít „převést“, ale to také není možné přímo ze souboru ITL. V diskusi XML níže najdete další informace o možném řešení tohoto problému.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Je možné, že se skutečně nezabýváte souborem ITL. Pokud se nezdá, že by to souviselo s iTunes nebo programem Cisco, pak nejspíš špatně čtete příponu souboru.

Například ITT je přípona souboru používaná pro soubory IconTweaker Theme. Nemají vůbec nic společného s hudbou iTunes nebo programem Apple. Jsou vytvořeny společností IconTweaker a slouží k ukládání nastavení motivů ikon.

Inline soubory generované Typelib C / C ++, které používají příponu souboru TLI, jsou dalším příkladem souboru, který lze snadno zaměnit za soubor ITL.


Další informace o souboru ITL

Aktuální verze iTunes používá název souboru iTunes Library.itl, zatímco starší verze používaly iTunes Music Library.itl (i když ten druhý je zachován i po aktualizaci iTunes).

iTunes ukládají tento soubor do konkrétní složky v závislosti na operačním systému:

  • C: Users <username> Music iTunes ve Windows 10/8/7
  • / Uživatelé / <uživatelské jméno> / Hudba / iTunes / v MacOS

Novější verze iTunes někdy aktualizují způsob, jakým soubor knihovny iTunes funguje, v tom případě se aktualizuje existující soubor ITL a starý se zkopíruje do záložní složky.

Některé chyby zobrazené v iTunes mohou naznačovat, že soubor ITL je poškozen nebo z jakéhokoli důvodu nelze číst. Odstranění souboru ITL tyto problémy obvykle vyřeší, protože znovuotevření iTunes jej vynutí k vytvoření nového souboru. Smazání souboru ITL je zcela bezpečné (neodstraní se tak skutečné mediální soubory), ale přijdete o všechny informace iTunes uložené v souboru, jako jsou hodnocení, seznamy skladeb atd.