Soubor FNA (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou FNA je soubor FASTA Format DNA and Protein Sequence Alignment, který uchovává informace o DNA, které lze použít v softwaru pro molekulární biologii.

Soubory FNA, konkrétně, mohou být použity k uchovávání pouze informací o nukleových kyselinách, zatímco jiné formáty FASTA obsahují další informace související s DNA, například ty s FASTA, FAS, FA, FFN, FAA, FRN, MPFA, SEQ, NET nebo AA přípony souborů.

Tyto textové formáty FASTA původně vznikly ze softwarového balíčku se stejným názvem, ale nyní se používají jako standard v aplikacích pro zarovnání sekvencí DNA a proteinů.

FNA také odkazuje na některé technologické výrazy, které s tímto formátem souboru nemají nic společného, ​​jako je finální přijetí v síti, zařízení pro rozšíření názvu / atributu souboru, síťová architektura Fujitsu a reklama rychlého souseda.


Jak otevřít soubor FNA

Soubory FNA lze otevřít v operačních systémech Windows, Mac a Linux pomocí Geneious. Chcete-li to provést, přejděte na Soubor> Importovat v nabídce a zvolte import souboru FNA pomocí Ze souboru ... menu.

Geneious není zdarma, ale můžete vyzkoušet 14denní zkušební verzi.

Také byste mohli být schopni otevřít soubory FNA pomocí nástroje BLAST Ring Image Generator (BRIG).

Zkuste výše uvedené soubory FNA otevřít pomocí programu Poznámkový blok ++ nebo jiného textového editoru, pokud výše uvedené návrhy programu nefungují. Soubor může být skutečně textový a snadno čitelný, nebo zjistíte, že váš konkrétní soubor FNA nemá nic společného s formátem FASTA. V takovém případě může otevření souboru jako textového dokumentu odhalit text, který identifikuje to, na co byl zvyklý vytvořte soubor nebo jaký formát má soubor.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor FNA, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory FNA, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor FNA

Nemůžeme to ověřit, protože jsme to nezkoušeli, ale měli byste být schopni použít Geneious k převodu souboru FNA do mnoha dalších formátů, jako jsou FASTA, GB, GENEIOUS, MEG, ACE, CSV, NEX, PHY, SAM, TSV a VCF. Toho lze dosáhnout prostřednictvím Geneious ' Soubor> Exportovat menu.

Geneious by měl být také schopen převést soubor FNA na obrazový soubor ve formátu PNG, JPG, EPS nebo PDF pomocí Soubor> Uložit jako obrazový soubor ... volba.

Ačkoli normálně nemůžete pouze přejmenovat příponu souboru na něco jiného a očekávat, že bude fungovat stejným způsobem, můžete přejmenovat soubor .FNA na soubor .FA, pokud váš konkrétní software pro sekvenování DNA rozpozná pouze formát FA.

Místo přejmenování přípon souborů budete chtít k převodu dalších typů souborů použít bezplatný převaděč souborů. V případě souborů FNA a FA se stane, že některé programy otevřou pouze soubory, které mají příponu FA, v takovém případě by přejmenování mělo fungovat dobře.


Váš soubor se stále neotevírá?

Pokud po použití výše uvedených programů stále nemůžete otevřít soubor, možná zjistíte, že přípona souboru ve skutečnosti nečte .FNA, ale místo toho něco, co vypadá podobně.

Například soubory FNG (Font Navigator Group) vypadají strašně moc, jako by říkaly „.FNA“, ale pokud se podíváte pozorně, jsou jen první dvě písmena stejná. Protože se přípony souborů liší, znamená to, že mají jiný formát souboru a pravděpodobně nebudou fungovat se stejnými programy.

Totéž lze říci o mnoha dalších příponách souborů, jako jsou FAX, FAS (Compiled Fast-Load AutoLISP), FAT, FNTA (Aleph One Font), FNC (Vue Functions), FND (Windows Saved Search) a další.

Myšlenkou je pouze zajistit, aby přípona souboru četla .FNA. Pokud ano, zkuste znovu použít výše uvedené programy k otevření nebo převodu souboru FNA. Pokud máte jiný druh souboru, prozkoumejte příponu souboru a zjistěte, které aplikace jsou potřebné k otevření nebo převodu konkrétního souboru.