Soubor GBA (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .GBA je soubor Game Boy Advance ROM. Je to přesná kopie videohry Game Boy Advance.

Pokud máte v počítači soubor GBA, znamená to, že hra byla zkopírována z čipu paměti jen pro čtení (ROM) umístěného na konzole. Můžete jej použít na počítači nebo mobilním zařízení s emulátorem, jako by se hrálo na Game Boy Advance.

Některé soubory Game Boy Advance ROM mohou používat jiné přípony souborů, jako jsou .GB nebo .AGB, ale měly by i nadále fungovat stejně jako soubory GBA.

Soubory GBA.

GBA je také zkratka pro obecnou architekturu bootstrappingu a algoritmus založený na grafech, ale tyto pojmy nemají nic společného se soubory Game Boy Advance.


Jak otevřít soubor GBA

Emulátory Game Boy Advance jako KiGB lze použít k otevření souboru GBA. Tento program funguje na počítačích s Windows, macOS a Linux.

Některé další možnosti hraní her GBA na vašem PC zahrnují Visual Boy Advance, DreamGBA, RascalBoy Advance, Boycott Advance, mGBA a BatGBA.

Některé z těchto hráčů GBA mohou být ve formátu archivu, jako je 7Z, takže k jejich otevření budete potřebovat program, jako je 7-Zip.

Chcete-li otevřít soubor GBA v systému Android, máte v Obchodu Google Play vlnu možností. Game Boy Advance ROM může být také ve formátu ZIP - otevře se stejným způsobem s mnoha emulátory.

U emulátoru GBA iPhone můžete mít štěstí při používání GBA4iOS. Není k dispozici v oficiálním App Store, ale pokud se vám podaří nainstalovat jej do vašeho zařízení, můžete jej zdarma použít k hraní her GBA na vašem iPhone, aniž byste museli telefon jailbreakovat.

Jedním ze způsobů, jak zdarma zkopírovat GBA4iOS do vašeho iPhone, je stáhnout si soubor IPA GBA4iOS a zkopírovat jej do telefonu pomocí Cydia Impactor nebo Diawi. Tyto metody však ne vždy fungují a jsou zřídka kompatibilní s nejnovější verzí systému iOS.

Pokud je váš iPhone jailbroken, možná budete chtít vyzkoušet GBA.emu.

Jak převést soubor GBA

Bezplatný nástroj Ultimate GBA VC Injector pro 3DS dokáže převést GBA na CIA. Když budete mít soubor GBA ve formátu CIA (CTR Important Archive), budete si moci nainstalovat hru GBA na Nintendo 3DS. Program je malý a zcela přenosný, takže ho nemusíte instalovat, abyste jej mohli používat.

Můžete také převést soubor GBA na NDS, což je další přípona souboru používaná pro soubory ROM her Nintendo DS. K tomu můžete mít štěstí pomocí bezplatného přenosného programu NDStation.

Některé soubory Game Boy Advance ROM místo toho používají příponu souboru .AGB nebo .GB, ale stále by měly být ve stejném formátu jako soubory GBA. Takže místo toho, abyste potřebovali například převodník GBA na AGB, můžete zkusit jen přejmenovat soubor GBA a použít příponu souboru AGB. Není to technicky převod, ale v tomto případě by to mělo fungovat, protože přípony souborů se obvykle používají pro stejný formát.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Soubory GBA, které se neotevřou pomocí emulátoru Game Boy Advance, pravděpodobně ve skutečnosti nejsou soubory videoher. Může být snadné zaměnit jiné formáty souborů Game Boy Advance, pokud nesprávně přečtete příponu souboru jako „GBA“ nebo něco podobného jako „GB“.

Například přípona souboru GBR vypadá hodně jako GBA, i když nemusí vůbec souviset se soubory Game Boy Advance. Většina souborů GBR jsou pravděpodobně soubory Gerber, které ukládají vzory obvodových desek; jiné mohou být soubory štětce používané v editoru obrázků GIMP.

Podobná je přípona souboru GPA. S pouhým jedním vypuštěním souboru GBA by bylo snadné si myslet, že se soubor může otevřít v emulátoru GBA. Soubory GPA jsou však s největší pravděpodobností soubory GenePix Batch Settings, které fungují pouze se softwarem souvisejícím s GenePix Microarray Systems.

Pokud nemůžete otevřít soubor Game Boy Advance ROM, který končí příponou GB, možná se jedná o datový soubor GenBank. Používá stejnou příponu GB, ale nemá nic společného s videohrami nebo Game Boy Advance. Místo toho se soubory GB otevírají pomocí DNA Baser Sequence Assembler nebo Genome Compiler.

Pokud opravdu nemáte soubor Game Boy Advance ROM, prozkoumejte příponu souboru, kterou váš soubor končí. Pokud je formát relativně stále používán, mělo by být docela snadné zjistit, jak soubor otevřít nebo převést do použitelného formátu.