Soubor BSA (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou BSA je soubor BSARC Compressed Archive. BSA je zkratka pro Bethesda Software Archive.

Tyto komprimované soubory se používají k uložení zdrojových souborů pro počítačové hry Bethesda Softworks, jako jsou zvuky, mapy, animace, textury, modely atd. Ukládání souborů do archivů BSA usnadňuje organizaci dat, než aby existovaly v desítkách nebo stovkách samostatných složky.

Soubory BSA jsou uloženy ve složce Data instalačního adresáře hry.


Jak otevřít soubor BSA

The Elder Scrolls a Fallout jsou dvě videohry, které se mohou přidružit k souborům BSA, ale tyto aplikace automaticky používají soubory BSA, které najdou ve správných složkách - tyto programy nemůžete použít k ručnímu otevření souboru BSA.

Chcete-li otevřít soubor BSA a zobrazit jeho obsah, můžete použít prohlížeč BSA, BSA Commander nebo BSAopt. Všechny tři z těchto programů jsou samostatné nástroje, což znamená, že si je musíte pouze stáhnout do počítače, abyste je mohli používat (tj. Instalace není nutná).

Tyto programy se stahují v souboru 7Z nebo RAR. K jejich otevření můžete použít bezplatný program pro extrakci souborů, jako je 7-Zip. V této poznámce by nástroj pro dekompresi souborů, jako je 7-Zip, měl být schopen otevřít také soubor BSA, protože je to komprimovaný typ souboru.

Pokud se soubor BSA neotevře v žádném z výše uvedených programů, můžete mít větší štěstí s Fallout Mod Manager nebo FO3 Archive. Tyto nástroje jsou navrženy k otevírání souborů BSA z videohry Fallout a mohou vám dokonce umožnit jejich úpravy, což poskytuje chytrý způsob přizpůsobení hry.

Pokud se při otevření souboru BSA spustí s programem, se kterým jej nechcete používat, můžete změnit, který program by měl soubory BSA ve výchozím nastavení otevírat.

Jak převést soubor BSA

Převod souboru BSA do jiného formátu archivu (například ZIP, RAR nebo 7Z) pravděpodobně není něco, co byste chtěli udělat. Pokud byste jej převedli, videohra, která používá soubor, by již nerozpoznala archiv, což znamená, že obsah souboru BSA (modely, zvuky atd.) By tato hra nemohla použít.

Pokud však v souboru BSA existují soubory, které chcete převést pro použití mimo videohru (např. Zvukové soubory), můžete k extrahování / rozbalení dat použít nástroj na rozbalení souborů a poté použít bezplatný převaděč souborů převést soubory do jiných formátů.

Například možná existuje soubor WAV v souboru BSA, který chcete ve formátu MP3. Jednoduše extrahujte soubor WAV z archivu a poté použijte bezplatný převaděč zvukových souborů k převodu WAV na MP3.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor stále neotevírá ani po vyzkoušení výše uvedených programů, přečtěte si znovu příponu souboru, abyste si byli jisti, že si jej nezaměňujete s formátem souboru, který sdílí podobná písmena přípon souboru.

Například soubor BSB (BioShock Saved Game) je vytvořen hrou BioShock - tento soubor nelze otevřít pomocí výše zmíněných programů, i když je přípona souboru podobná BSA.

BSS je dalším příkladem. Tato přípona souboru patří do formátu obrázku na pozadí použitého ve hře Resident Evil PlayStation. Soubory BSS lze otevřít v počítači s programem Reevengi, nikoli v žádném z výše uvedených nástrojů pro otevírání souborů BSA.

Pokud přípona souboru není „.BSA“, prozkoumejte jeho skutečnou příponu souboru a zjistěte, které programy lze použít k jeho otevření nebo převodu. Můžete mít dokonce štěstí otevřít soubor jako textový dokument pomocí bezplatného textového editoru.


Více informací o souborech BSA

Wiki Elder Scrolls Construction Set obsahuje některé užitečné informace o souborech BSA, včetně toho, jak vytvořit vlastní.

Další informace o souborech BSA si můžete přečíst na The Garden of Eden Creation Kit (GECK) od Bethesda Softworks. Také z GECK je stránka s informacemi o pokročilých technikách modifikace pro změnu fungování hry změnou souborů BSA.