Soubor HFS (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou HFS je soubor obrazu disku HFS. HFS znamená hierarchický souborový systém a je souborový systém používaný v počítači Mac k popisu struktury souborů a složek.

Soubor HFS pak organizuje data stejným způsobem, kromě toho, že všechny soubory jsou obsaženy v jediném souboru s příponou .HFS. Někdy jsou vidět uloženy v souborech DMG.

Soubory HFS jsou podobné ostatním souborům s obrázky disku v tom, že se používají k ukládání a organizaci velkého množství dat v jednom spravovatelném souboru, který lze snadno přenést a libovolně otevřít.

HFS je také zkratka pro bezplatný webový server s názvem Souborový server HTTP, ale soubory HFS nemusí mít nutně vůbec nic společného s tímto serverovým softwarem.


Jak otevřít soubor HFS

Soubory HFS můžete otevřít v počítači se systémem Windows pomocí libovolného populárního komprimačního / dekompresního programu. Dva z našich oblíbených jsou 7-Zip a PeaZip, oba jsou schopni dekomprimovat (extrahovat) obsah souboru HFS.

HFSExplorer je další způsob, jak můžete otevřít soubor HFS ve Windows. Tento program dokonce umožňuje uživatelům systému Windows číst pevné disky ve formátu Mac, které používají souborový systém HFS.

Mac OS X 10.6.0 a novější mohou nativně číst soubory HFS, ale nemohou do nich zapisovat. Jedním ze způsobů, jak toto omezení obejít, je použít program jako FuseHFS. Pokud soubor .HFS v počítači Mac přejmenujete na .DMG, měl by operační systém při jeho otevření okamžitě připojit soubor jako virtuální disk.

Uživatelé systému Linux by měli mít možnost přejmenovat soubor .HFS, aby měl příponu souboru .DMG, a poté jej připojit pomocí těchto příkazů (názvy cest nahradit vlastními informacemi):

mkdir / mnt / img_name
mount /path_to_image/img_name.dsk / mnt / img_name -t hfs -o loop

I když je to nepravděpodobné u souborů HFS ve vašem počítači, je možné, že více než jeden nainstalovaný program podporuje formát, ale ten, který je nastaven jako výchozí, není ten, který byste chtěli použít. Pokud ano, podívejte se, jak změnit přidružení souborů v systému Windows, kde najdete pokyny ke změně programu.

Jak převést soubor HFS

Spoustu formátů souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale nevíme o žádných, které jsou schopny uložit soubor HFS Disk Image do jiného formátu.

Jedna věc, kterou můžete udělat, je však „převést“ soubory ručně. To znamená pouze extrahovat obsah souboru HFS pomocí výše uvedeného nástroje pro rozbalení souborů. Jakmile jsou všechny soubory uloženy ve složce, zabalte je do jiného archivního formátu, jako je ISO, ZIP nebo 7Z, pomocí některého z výše uvedených kompresních programů.

Pokud se nepokoušíte převést soubor HFS, ale místo toho souborový systém HFS, do jiného souborového systému, jako je NTFS, můžete mít štěstí s programem, jako je Paragon NTFS-HFS Converter.