Soubor HDR (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou HDR je soubor s vysokým dynamickým rozsahem obrazu. Obrázky tohoto typu nejsou obecně distribuovány, ale místo toho upravovány a poté ukládány do jiného formátu obrázků, jako je TIFF.

Soubory geografického informačního systému (GIS), které obsahují informace o formátu a rozložení souboru ESRI BIL (.BIL), se nazývají soubory záhlaví ESRI BIL a také používají příponu souboru HDR. Ukládají informace v textovém formátu ASCII.

Podívejte se, co je HDR? zjistit, co znamená vysoký dynamický rozsah pro digitální fotoaparáty a smartphony.


Jak otevřít soubor HDR

Soubory HDR lze otevírat pomocí aplikace Adobe Photoshop, ACD Systems Canvas, HDRSoft Photomatix a pravděpodobně i některých dalších populárních fotografických a grafických nástrojů.

Pokud váš soubor HDR není obraz, ale soubor záhlaví ESRI BIL, můžete jej otevřít pomocí ArcGIS, GDAL nebo Global Mapper.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor HDR, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevřít soubory HDR, změňte výchozí program v systému Windows.

Jak převést soubor HDR

Imagenator je jeden bezplatný převaděč souborů, který dokáže převést soubor .HDR. Podporuje dávkové převody mezi několika formáty obrázků, včetně HDR, EXR, TGA, JPG, ICO, GIF a PNG.

Soubor HDR můžete také otevřít v jednom z programů shora a poté jej uložit do jiného formátu obrazového souboru.

Pokud lze soubory záhlaví ESRI BIL převést na jakýkoli jiný formát, je to s největší pravděpodobností dosaženo prostřednictvím jednoho z výše uvedených programů. Možnost převodu souboru v programu, jako je jeden z těchto, je obvykle k dispozici prostřednictvím Soubor > Uložit jako nabídka nebo nějaký typ Vývoz volba.

Pokud potřebujete převést HDR na cubemap, může být CubeMapGen tím, co potřebujete.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře s žádným z výše uvedených programů, můžete nesprávně číst příponu souboru a zaměnit jiný formát souboru za tento. Pokud k tomu dojde, pravděpodobně se při pokusu o použití souboru s programem kompatibilním s HDR zobrazí chyba.

Některé příklady přípon souborů, které se velmi podobají HDR a které lze snadno zaměnit, zahrnují HDS (Parallels Desktop Hard Disk), HDP (HD Photo) a HDF (Hierarchical Data Format).


Leave a Comment