Soubor ABR (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou ABR je soubor Photoshop Brush, který ukládá informace o tvaru a struktuře jednoho nebo více štětců.

Soubory ABR se používají prostřednictvím nástroje Štětec aplikace Photoshop. Ve výchozím nastavení jsou tyto soubory uloženy v instalační složce aplikace Photoshop pod ... Předvolby Kartáče .

Můžete nejen vytvářet své vlastní soubory ABR, ale také si zdarma stáhnout štětce Photoshopu online.


Jak otevřít soubor ABR

Soubory ABR lze otevřít a použít v aplikaci Adobe Photoshop pomocí nástroje Štětec:

  1. V nabídce Nástroje vyberte nástroj Štětec. Bít do B klíč je další způsob, jak se na to zaměřit.

  2. Vyberte aktuální typ štětce z nabídky v horní části aplikace Photoshop.

  3. Vyberte pomocí malého tlačítka nabídky Importujte štětce.

  4. Najděte soubor ABR, který chcete použít ve Photoshopu, a poté vyberte Zatížení.

Pokud tato metoda nefunguje, můžete provést jiný způsob importu vlastních štětců do Photoshopu editovat > Přednastavení > Správce předvoleb, Zvolit Kartáče jako přednastavený typ a poté vyberte Zatížení najít soubor ABR.

GIMP je další bezplatný editor obrázků, který může používat soubory ABR. Stačí zkopírovat soubor ABR do správné složky, aby jej mohl GIMP vidět. V naší instalaci GIMP (vaše se může mírně lišit) je složka zde:

C: Program Files GIMP 2 share gimp 2.0 brushes Basic

Soubory ABR můžete také otevřít pomocí Tumasoft's Argus nebo zdarma pomocí abrViewer, ale tyto programy vám umožní zobrazit pouze náhled toho, jak štětec vypadá - ve skutečnosti vám to nedovolí používat.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor ABR, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory ABR, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru změna ve Windows.

Jak převést soubor ABR

Ačkoli to pravděpodobně není potřeba, abrMate je bezplatná aplikace, která umí převádět soubory ABR na obrazové soubory PNG, pokud byly soubory ABR vytvořeny ve Photoshopu CS5 nebo starším.

Jakmile je soubor ABR ve formátu PNG, můžete pomocí bezplatného převaděče obrázků převést soubor PNG do formátu JPG nebo do jiného formátu.

Můžete také převést soubor GIMP Brush (GBR) do souboru Photoshop Brush, takže soubor štětce vytvořený v rámci GIMP lze použít s Photoshopem, ale není to tak efektivní jako většina převodů souborů.

Zde je postup, jak vytvořit soubor Photoshop Brush ze souboru GIMP Brush:

  1. Otevřete soubor GBR GIMP v XnView.

  2. Uložte obrázek jako soubor PNG.

  3. Otevřete PNG ve Photoshopu.

  4. Vyberte oblast, kterou chcete použít jako štětec.

  5. Vytvořte štětec pomocí editovat > Definujte předvolbu štětce menu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Je snadné zaměnit příponu souboru ABR s příponou ABW, ABF (Adobe Binary Screen Font) nebo ABS (Absolute Database). Pokud nemůžete soubor otevřít pomocí programů, které jsme zmínili výše, můžete matoucí jiný formát souboru se souborem Photoshop Brush.