Soubor MDB (co to je a jak jeden otevřít)

Co vědět

  • Soubor MDB je soubor databáze Microsoft Access.
  • Otevřete jeden pomocí Accessu, MDBopener.com nebo jiného databázového programu.
  • Pomocí stejných programů můžete převést do formátu ACCDB, CSV, Excel atd.

Tento článek popisuje, co je soubor MDB, několik možností pro otevření jednoho a způsob převodu jednoho do formátu XLSX, ACCDB a dalších.


Co je soubor MDB?

Soubor s příponou MDB je soubor databáze Microsoft Access, který doslova znamená Microsoft Database. Toto je výchozí formát souboru databáze používaný v MS Access 2003 a dřívějších verzích, zatímco novější verze aplikace Access používají formát ACCDB.

Soubory MDB obsahují databázové dotazy, tabulky a další, které lze použít k propojení a ukládání dat z jiných souborů, jako jsou XML a HTML, a aplikací, jako jsou Excel a SharePoint.

Soubor LDB je někdy vidět ve stejné složce jako soubor MDB. Je to soubor zámku přístupu, který je dočasně uložen vedle sdílené databáze.

Pokud váš soubor MDB nemá nic společného s Microsoft Access, může to být soubor databáze médií Avid, který ukládá informace o mediálních souborech použitých v projektu úpravy videa Avid.

Soubory MDB.

Ačkoli nemají nic společného se soubory databáze Microsoft Access, jak je popsáno na této stránce, MDB je také zkratkou pro multidropovou sběrnici, databázi mapovanou v paměti a modulární debugger.

Jak otevřít soubor MDB

Soubory MDB lze otevírat pomocí aplikace Microsoft Access a pravděpodobně i některých dalších databázových programů. Microsoft Excel importuje soubory MDB, ale tato data budou poté muset být uložena v jiném formátu tabulky.

Další možností pro prohlížení, ale ne pro editaci souborů MDB je použití MDBopener.com. Abyste jej mohli používat, nemusíte si tento program stahovat, protože funguje prostřednictvím vašeho webového prohlížeče. Podporuje MDB i ACCDB, dokonce vám umožňuje exportovat tabulky do formátu CSV nebo XLS.

RIA-Media Viewer může také otevírat, ale ne upravovat, soubory MDB a další, jako jsou DBF, PDF a XML.

Soubory MDB můžete také otevírat a upravovat bez aplikace Microsoft Access pomocí bezplatného programu MDB Viewer Plus. Aby bylo možné tento program používat, není třeba na počítači instalovat přístup.

V systému macOS umožňuje prohlížeč MDB (není to zdarma, ale existuje zkušební verze), abyste mohli prohlížet a exportovat tabulky. Nepodporuje však dotazy ani formuláře ani neupravuje databáze.

Některé další programy, které mohou pracovat se soubory MDB, zahrnují Microsoft Visual Studio, OpenOffice's Base, Wolfram's Mathematica, Kexi a SAS / STAT SAS Institute.

Avid Media Composer používá soubory MDB generované tímto programem. Protože tyto databázové soubory vytváří program automaticky, automaticky je také využívá software. Jinými slovy, pravděpodobně neexistuje způsob, jak otevřít soubor MDB z tlačítek nabídky softwaru.


Jak převést soubor MDB

Pokud používáte Microsoft Access 2007 nebo novější, nejlepším způsobem, jak převést soubor MDB, je nejprve jej otevřít a poté soubor uložit do jiného formátu. Microsoft má podrobné pokyny pro převod databáze do formátu ACCDB.

Ačkoli je omezen na převod pouze prvních 20 řádků tabulky, je MDB Converter schopen převést MDB na CSV, TXT a XML.

Jak jste si přečetli výše, můžete importovat soubor MDB v aplikaci Microsoft Excel a poté tyto informace uložit do formátu tabulky. Dalším způsobem, jak převést formát MDB do formátu Excel, jako jsou XLSX a XLS, je převodník MDB na XLS od WhiteTown.

Tento bezplatný nástroj Access To MySQL můžete vyzkoušet, pokud chcete převést MDB na MySQL.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Podobně vypadající přípony souborů nemusí vždy souviset. To znamená, že je s největší pravděpodobností nemůžete otevřít výše uvedenými otvíráky nebo převaděči souborů MDB.

Například, i když mohou znít stejně, soubory MDB nemají nic společného se soubory MBD, což jsou soubory projektu Multimedia Builder. Soubory MBD fungují pouze s programem Multimedia Builder.

Podobně soubory MDB nemají mnoho společného se soubory MD, MDF (Media Disc Image), MDL (MathWorks Simulink Model) nebo MDMP (Windows Minidump). Tyto soubory pravděpodobně nelze otevřít v otvíráku MDB, ani nelze otevřít soubor MDB v programech, které s těmito formáty souborů pracují.

Pokud dvakrát zkontrolujete příponu souboru a uvědomíte si, že se ve skutečnosti nezabýváte souborem Microsoft Access Database, prozkoumejte příponu souboru, ve které se dozvíte více o programech, které by mohly být schopny daný konkrétní soubor otevřít nebo převést. druh souboru.