Soubor CHW (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou CHW je soubor kompilované nápovědy. Je vytvořen, když je sloučeno více souborů nápovědy kompilovaného HTML (.CHM).

Soubory CHM jsou dokumenty nápovědy používané některými programy k ukládání otázek a odpovědí o tom, jak program funguje nebo co znamenají různé možnosti. Soubory CHM se ukládají ve formátu HTML, takže mohou obsahovat text, hypertextové odkazy a obrázky a lze je obecně zobrazit v libovolném webovém prohlížeči.

Soubory CHW se pak používají k uchovávání obsahu informací v různých souborech CHM a odkazů na umístění souborů CHM.

Normálně nejsou soubory CHW komprimovány, takže jsou obvykle poměrně velké, ale některé programy podporují jejich kompresi na mnohem menší velikost souboru.


Jak otevřít soubor CHW

Pokud vytváříte soubory nápovědy Windows, FAR HTML otevře soubory CHW pro úpravy. To se děje prostřednictvím Vytváření> Průzkumník souborů nápovědy ... Jídelní lístek. Tento program může také komprimovat CHW na menší velikost souboru.

Pokud máte pouze soubor CHM a potřebujete jej otevřít, abyste si mohli přečíst dokumenty nápovědy, měli byste být schopni používat webový prohlížeč, jako je Firefox nebo Safari. Pokud to nefunguje, další programy, které mohou otevřít soubory CHM, zahrnují xCHM, WinCHM, ChmDecompiler, Prohlížeč nápovědy Explorer a ChmSee.

Pokud náhodou máte soubor CHW, který není souborem kompilovaného rejstříku nápovědy, což je možné, pak je nepravděpodobné, že by jej některý z zde uvedených programů mohl otevřít. Nejlepší v této situaci je otevřít soubor CHW jako textový soubor pomocí programu Poznámkový blok ++.

Někdy můžete ze souboru vytáhnout nějaký klíčový text, který vám pomůže určit, o jaký typ souboru se jedná (audio, dokument, obrázek atd.) Nebo dokonce jaký program byl použit k jeho vytvoření, což vám pomůže zjistit, jak otevřít ten konkrétní soubor CHW.

Poznámka: Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor CHW, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory CHW, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor CHW

Pokud lze soubor CHW převést do jiného formátu, je to pravděpodobně možné s výše uvedeným programem FAR HTML, ale nevím o žádném druhu vyhrazeného nástroje pro převod souborů, který by to dokázal. Obvykle můžete použít převodník dokumentů k převodu typů souborů, jako je CHW, ale tento formát není ve skutečnosti stejný jako jiné formáty dokumentů, jako je PDF, DOCX atd.

Pokud však chcete místo toho převést soubor CHM (soubor kompilované nápovědy HTML), například do formátu PDF, EPUB, TXT nebo jiných textových formátů, můžete použít program Zamzar. Stačí nahrát soubor CHM na tuto webovou stránku a poté zvolit, do kterého formátu jej chcete převést.

Podobný web, Online-Convert.com, by měl převést CHM na HTML.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Zjevným důvodem, proč se váš soubor neotevře, je ten, že možná nesprávně čtete příponu souboru! Některé soubory používají příponu, která se velmi podobá souboru „.CHW“, přestože formáty nemají nic společného.

Můžete například zaměňovat soubory CHW nebo CHM s těmi, které používají příponu souboru .CHA nebo .CHN, přičemž žádný z nich nefunguje stejným způsobem jako tyto soubory nápovědy.

Mezi další příklady patří soubory CHX a CHD, což jsou soubory AutoCAD Standards Check a MAME Hard Disk Image.

Stejný koncept platí pro soubory CHM. Možná opravdu používáte soubor CHML, který patří do formátu souboru Chameleon Encrypted Database a používá se se softwarem Krasbit.