Soubor C (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou .C je prostý textový soubor zdrojového kódu C / C ++. Může obsahovat zdrojový kód celého programu v programovacím jazyce C nebo C ++ a může na něj odkazovat další soubory z projektu C.

Všimněte si, že některé programy používají příponu souboru malých písmen c k označení souboru zdrojového kódu C a velká písmena C pro C ++, ale to není nutné. CPP se používá také pro soubory zdrojového kódu C ++.

Pokud soubor C není v programovacím jazyce C nebo C ++, může to být soubor skriptu Lite-C napsaný v lite-C, podobný programovací jazyk jako C / C ++.

Oba tyto typy souborů souvisejí s aplikacemi, které se používají k vytváření softwarových programů a videoher.

CFile také odkazuje na třídy souborů Microsoft Foundation Class, ale nemá nic společného s zde vysvětlenými formáty souborů zdrojového kódu.


Jak otevřít soubor C.

Libovolný textový editor, jako je Notepad ++, Emacs, program Windows Notepad, EditPlus, TextMate a další, může otevřít a zobrazit soubor C, pokud se jedná o soubor zdrojového kódu C / C ++.

Tyto programy jsou užitečné, protože jsou obecně lehké ve srovnání s vývojáři aplikací, jako jsou níže uvedené. Většina z nich navíc podporuje zvýraznění syntaxe, což je obvykle upřednostňováno, protože díky němu je editace a prosévání zdrojového kódu mnohem snazší.

Soubory C se však obvykle otevírají v kontextu programu pro vývoj softwaru, jako je Visual Studio, Eclipse, C ++ Builder, Dev-C ++ nebo Code :: Blocks.

Program lite-C od společnosti Conitec Datasystems je primárním programem používaným pro práci se soubory Lite-C Script, ale tyto soubory C se mohou otevřít také v textových editorech.

Jak převést soubory C.

Existuje celá řada převodů, které můžete provést v souvislosti s C a C ++, ale ty jsou mimo rozsah tohoto článku. Například můžete použít programovací jazyk k převodu na nebo z char pole, celého čísla, řetězce atd., Ale ty se nevztahují na samotné soubory C, ale spíše na funkce, které tyto soubory poskytují.

Pokud to hledáte, doporučujeme navštívit některé další zdroje, jako je Stack Overflow.

Pokud však skutečně hledáte převaděč souborů C, můžete k převodu nebo uložení souboru do jiného textového formátu, jako je TXT nebo HTML, použít libovolný textový editor nebo výše uvedené otvírače souborů C. S největší pravděpodobností již nebudou použitelné jako soubory zdrojového kódu s Eclipse, Dev-C ++ atd., Pokud však existují v jiném formátu souboru.

Existuje také řada převaděčů zdrojových kódů dostupných od Tangible Software Solutions, které mohou převádět C ++ na C #, Java nebo VB. Pamatujte však, že bezplatná vydání jsou omezená, pokud jde o počet řádků, které lze převést najednou.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Vzhledem k tomu, že přípona souboru C je pouze jedno písmeno, je snadné zaměnit jiné formáty souborů se souborem C. Toto je první věc, kterou byste měli hledat, pokud nemůžete otevřít soubor, protože je pravděpodobné, že se souborem C ve skutečnosti nezabýváte.

Pokud se například pokusíte zobrazit soubor pomocí textového editoru, protože předpokládáte, že se jedná o soubor zdrojového kódu, ale nemůžete nic číst, pravděpodobně máte něco úplně jiného, ​​například soubor CAB nebo CSH.

CS je velmi podobná přípona souboru, ale používá se pro soubory zdrojového kódu Visual C # a soubory ColorSchemer Studio Color Scheme. Pokud máte soubor CS, může se dobře otevřít programům, které podporují soubory C, protože je to podobný formát s obsahem napsaným v jazyce C Sharp. Druhý formát souboru se však používá konkrétně s ColorSchemer Studio a nebude fungovat stejným způsobem jako soubory C Sharp nebo C.

Jak vidíte, tyto formáty souborů a mnoho dalších mají v sobě písmeno „C“, ale to neznamená, že vůbec souvisejí s formátem souboru C vysvětleným na této stránce.

Aby to bylo ještě více matoucí, než by již mohlo být, přípona souboru CSH se používá nejen jako netextový soubor s aplikací Adobe Photoshop (jsou to soubory vlastních tvarů), ale také jako prostý textový soubor C Shell Script, což znamená, že v závislosti na co máte, mohlo by se to velmi dobře otevřít v textovém editoru (jako u souborů CS), ale to ještě neznamená, že je to soubor zdrojového kódu C / C ++, nebo dokonce, že jej lze otevřít v každé výše uvedené aplikaci.