Soubor 7Z (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou 7Z je komprimovaný soubor 7-Zip. Je to trochu jako složka ve vašem počítači, kromě toho, že opravdu funguje jako soubor.

Do složky i do souboru 7Z lze uložit jeden nebo více souborů a dokonce i další složky. Na rozdíl od složek však jde pouze o jeden soubor s příponou .7Z, který slouží jako komprimovaný archiv dat.

S největší pravděpodobností uvidíte pouze jeden, když stahujete soubory z internetu, které jsou spojeny dohromady, jako jsou počítačové softwarové programy, alba obrázků, sbírky dokumentů ... v podstatě vše, co lze stáhnout nejlépe v menší komprimované podobě.

Některé soubory 7Z jsou rozděleny na menší části, aby bylo snazší je odeslat nebo uložit. Nakonec mají jinou příponu souboru, například .7Z.001.


Jak otevřít soubor 7Z

Lze je otevřít s rostoucím počtem programů pro kompresi / dekompresi, ale bezplatný nástroj 7-Zip, vytvořený tvůrci formátu, je pravděpodobně nejlepší v systému Windows. Umožňuje vám nejen extrahovat (otevírat), ale také vytvářet vlastní soubory 7Z.

p7zip je verze 7-Zip pro Linux z příkazového řádku.

PeaZip je další oblíbený program, který podporuje extrakci a kompresi do formátu 7Z ve Windows i Linuxu.

Pro macOS; Keka nebo The Unarchiver, oba zdarma, jsou dvě skvělé alternativy pro extrakci souborů z jednoho. Commander One je další možnost.

Někdy, i když jste nainstalovali program pro extrakci souborů, dvojité kliknutí soubor neotevře. Rychlým a jednoduchým řešením je kliknout pravým tlačítkem na soubor a poté jej otevřít v dekompresním programu.

V 7-Zip to lze provést pomocí 7-Zip > Otevřít archiv, který otevře soubor 7Z ve Správci souborů 7-Zip.

Pokud chcete předvolit program, který vždy otevře soubory 7Z, když na ně dvakrát kliknete, přečtěte si naši příručku Jak změnit přidružení souborů v systému Windows. I když vám to umožní změnit program, který automaticky otevírá soubory 7Z, můžete kdykoli použít jiný nástroj, nejprve otevřete druhý extraktor souborů a poté soubor načtěte odtud.

Existuje také spousta bezplatných online otvíračů souborů 7Z, které nevyžadují stažení žádného softwaru vůbec a které fungují na jakémkoli operačním systému s moderním webovým prohlížečem. Fungují tak, že je nahrajete na web pro proces extrakce, kde si z nich pak můžete stáhnout jednotlivé soubory.

ezyZip, B1 Online Archive a Unzip-Online je několik bezplatných online otvíračů souborů 7Z.

Pokud potřebujete otevřít na mobilním zařízení, měly by fungovat bezplatné aplikace jako iZip (iOS) a 7Zipper (Android).

Jak otevírat soubory dílů 7Z

Máte několik souborů 7Z, které je třeba otevřít společně? Pokud je rozdělena na různé části, musíte je spojit velmi specifickým způsobem, aby se vytvořil původní soubor, který pak můžete normálně extrahovat.

Například možná máte part1.7z, part2.7z, part3.7z atd. To může být matoucí, protože pokud otevřete jen jeden z nich, pravděpodobně najdete další soubor s názvem something.001 a tento vzor pokračuje s každým z dalších 7Z souborů.

Je trochu matoucí to pochopit, pokud jste se nikdy nezabývali vícedílnými soubory 7Z, takže vám doporučujeme, abyste si přečetli tyto kroky na Nexus Wiki, kde najdete několik obrázkových pokynů, jak je kombinovat, abyste se nakonec dostali k obsahu, který je v těchto částech uložen.

Pokyny na Nexus Wiki slouží k otevření něčeho konkrétního, takže názvy souborů nebudou stejné jako vaše soubory, ale tyto kroky můžete použít k otevření čehokoli podobného, ​​které má více částí 7Z. Tyto pokyny jsou relevantní pouze pro 7-Zip.

Jak převést soubor 7Z

Nezapomeňte, že soubor 7Z je opravdu jako složka, která obsahuje jeden nebo více souborů. To znamená, že nemůžete převést jeden do formátu PDF, DOCX, JPG nebo jiného podobného formátu. Úkoly, jako jsou tyto, vyžadují, aby byly soubory nejprve extrahovány z archivu a poté jednotlivě převedeny pomocí jiného převaděče souborů.

Místo toho jsou jedinými dalšími formáty souborů, na které lze jeden převést, jiné formáty archivu, například ZIP, RAR, ISO atd.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob převodu malého souboru 7Z je použití online služby. Zamzar je zejména ten, který dokáže převést jeden na řadu dalších formátů archivu, jako je ZIP, TAR, LZH a CAB.

Dva další příklady jsou CloudConvert a Convert Files, což jsou webové stránky, které mohou ve vašem prohlížeči převést 7Z na RAR zdarma, stejně jako do jiných formátů, jako je TGZ. Stejně jako Zamzar si tyto weby vyhrazte pro menší soubory 7Z, protože na web musíte nahrát celý archiv, než jej budete moci převést, a poté je nutné jej stáhnout, abyste jej mohli uložit.

Prohlédněte si tyto bezplatné převaděče souborů pro občasně použité formáty pro některé další weby, které jeden mohou převést.

Pokud je váš velký nebo chcete převést 7Z na ISO, je pravděpodobně nejlepší použít specializovaný „offline“ kompresní / dekompresní program, jako jsou IZArc, TUGZip nebo Filzip.


Další informace o souborech 7Z

7Z je otevřený formát souboru pod GNU Lesser General Public License.

Formát souboru 7Z byl původně vydán v roce 1999. Podporuje velikosti souborů až 16 miliard GB.

Ve formátu nejsou uložena oprávnění systému souborů. To znamená, že nemůžete nastavit oprávnění souborů, ukládat je do souboru 7Z a očekávat, že stejná oprávnění budou zachována, když je extrahujete.

256bitové šifrování AES lze použít na soubory 7Z, aby se zabránilo jejich otevření, pokud není známé heslo.

Program 7-Zip umožňuje při vytváření nového souboru zvolit pět různých úrovní komprese, od Fastest po Ultra. Dokonce si můžete vybrat Store, pokud jej nechcete komprimovat, což bude rychlejší pro vytváření a extrahování souborů pro pozdější použití, ale také zabírá nejvíce úložného prostoru.

Pokud zvolíte úroveň komprese, můžete si vybrat z různých metod komprese, včetně LZMA2, LZMA, PPMd a BZip2. Některé další možnosti při použití 7-Zip k vytvoření souboru 7Z zahrnují výběr jiné velikosti slovníku, velikosti slova, velikosti pevného bloku, počtu vláken CPU a dalších.

Jakmile byl vytvořen soubor 7Z, můžete do něj přidávat nové soubory jednoduchým přetažením souborů do složky, když je otevřená v 7-Zip (a pravděpodobně i v jiných programech pro kompresi souborů).

Naše recenze 7-Zip

Pokud máte zájem přečíst si podrobnosti o formátu, doporučujeme navštívit 7-Zip.org.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud výše uvedené programy a webové stránky nestačily otevřít soubor 7Z, pak to pravděpodobně není skutečně komprimovaný soubor 7-Zip! Je pravděpodobné, že jste nesprávně přečetli příponu souboru ...

Z7 je jedním příkladem přípony souboru, kterou lze snadno chybně přečíst jako soubor 7Z. Soubory Z7 jsou soubory Z-machine Z-code verze 7, které používá herní engine, konkrétně engine Z-machine pro staré textové adventury.

Windows Frotz a Zoom jsou dva programy, které by měly být schopny otevírat soubory Z7.