Soubor ARW (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou ARW znamená Sony Alpha Raw, a je tedy souborem Sony RAW Image. Je založen na formátu souboru TIF a je podobný ostatním souborům RAW z fotoaparátů Sony, jako jsou soubory SR2 a SRF.

Nezpracovaný formát obrázku znamená pouze to, že soubor nebyl žádným způsobem komprimován nebo s ním manipulováno; je ve stejné syrové podobě, jako když ji fotoaparát poprvé zachytil.

Zatímco typ souboru Sony RAW je běžnější, soubor ARW může být místo toho soubor scény ArtStudio.


Jak otevřít soubor ARW

Soubory ARW, které jsou ve formátu obrázku Sony RAW (tj. Z digitálního fotoaparátu Sony), lze otevřít různými grafickými programy. Microsoft Windows Photos a Windows Live Photo Gallery jsou dva příklady.

Jiné grafické programy jako Able RAWer, Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, ACDSee a ImageMagick jej mohou také otevřít.

V závislosti na verzi systému Windows, kterou používáte, bude možná nutné nainstalovat ovladač Sony RAW dříve, než bude moci soubor zobrazit integrovaný prohlížeč obrázků, například Photo Gallery.

Můžete jej také nahrát na web raw.pics.io, kde si jej můžete prohlédnout, nebo jej upravit ve svém prohlížeči, aniž byste museli ve svém počítači instalovat vyhrazený otvírák.

Soubor ARW, který je souborem scény ArtStudio, lze otevřít pomocí aplikace ArtStudio.

Jak převést soubor ARW

Nejlepším způsobem, jak převést soubor Sony RAW Image, je otevřít jej v jednom z výše uvedených programů. Photoshop například dokáže převést soubor ARW na RAW, TIFF, PSD, TGA a řadu dalších formátů prostřednictvím Soubor > Bezpečné jako menu.

Pokud soubor převedete na webu raw.pics.io, můžete jej uložit zpět do počítače ve formátu JPG nebo PNG.

Adobe DNG Converter je bezplatný nástroj pro Windows a Mac, který umí převádět ARW na DNG.

Další způsob, jak převést tento typ souboru, je použít bezplatný převaděč souborů, jako je ARW Viewer nebo Zamzar. Se Zamzarem musíte nejprve nahrát obrázek na tento web a poté jej převést do formátu JPG, PDF, TIFF, PNG, BMP, AI, GIF, PCX a několika dalších podobných formátů.

Pokud je váš soubor ARW souborem ArtStudio scény, použijte ArtStudio Soubor > Vývoz nabídka pro uložení souboru do obrazového souboru BMP, JPG nebo PNG. Scénu můžete také exportovat jako video soubor EXE, SCR, SWF, animovaný GIF nebo AVI.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Jedním z důvodů, proč nemůžete soubor otevřít, může být to, že nesprávně čtete písmena / číslice, které následují za názvem souboru. Pokud přípona souboru končí něčím, co právě vypadá jako ARW, můžete pro tento soubor matoucí jiný formát souboru, což znamená, že by se měl skutečně otevřít v úplně jiném programu.

Váš soubor může například skončit příponou souboru .ARR, která vypadá hodně jako ARW, ale pravděpodobně funguje pouze v programu, jako je Clickteam Fusion, protože některé soubory, které tuto příponu používají, jsou soubory MultiMedia Fusion Array.

Totéž lze říci o souborech AWW používaných v Ability Office nebo souborech XAR vytvořených v aplikaci Microsoft Excel. Mezi další příklady patří soubory ARD a GRD.

Pokud zjistíte, že opravdu nemáte soubor ARW, prozkoumejte příponu souboru, kterou vidíte, zde na Lifewire nebo na Google, abyste se dozvěděli více o formátu a které programy jsou schopny jej otevřít nebo převést.