Soubor ASP (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou .ASP je s největší pravděpodobností soubor stránky aktivního serveru, což je webová stránka ASP.NET poskytovaná serverem Microsoft IIS. Server zpracovává skripty v souboru a poté generuje HTML pro zobrazení stránky ve webovém prohlížeči.

Soubory ASP se také nazývají klasické soubory ASP a obvykle používají jazyk VBScript. Novější stránky ASP.NET se ukládají s příponou souboru ASPX a jsou často psány v C #.

Běžné místo, kde byste mohli vidět „.ASP“, je na samém konci adresy URL, která odkazuje na webovou stránku ASP.NET, nebo když vám webový prohlížeč omylem pošle soubor ASP namísto skutečného souboru, o který jste se pokoušeli stažení.

Jiné soubory ASP mohou programy Adobe použít jako instalační soubor Adobe Color Separation, ale u novějších verzí programů může být formát zastaralý a irelevantní. Tyto soubory obsahují možnosti barev (například typ oddělování, omezení inkoustu a typy barev), které se používají při exportu nebo tisku dokumentu.


Jak otevírat stažené soubory ASP

Pokud jste při pokusu o stažení něčeho jiného (často PDF) dostali soubor ASP, je velká šance, že server soubor jednoduše nepomenoval správně.

Například jste se možná pokoušeli stáhnout bankovní výpis nebo jiný dokument a místo toho, aby se otevřel v prohlížeči PDF, otevře se v textovém editoru nebo váš počítač neví, jak jej otevřít.

V tomto konkrétním případě server nepřipojil na konec názvu souboru „.PDF“ a místo toho použil „.ASP“, přestože skutečný formát souboru je PDF. Nejjednodušším řešením je jednoduše přejmenovat soubor sami tak, že vymažete poslední tři písmena za tečkou a vložíte .PDF. Například přejmenujte statement.asp na statement.pdf.

Toto schéma pojmenování není způsob, jakým ve skutečnosti převádíte jeden formát souboru do jiného, ​​ale je zde zcela přijatelné, protože soubor je skutečně ve formátu PDF, ale jednoduše nebyl správně pojmenován. Právě dokončujete krok přejmenování, který server sám neudělal.

Jak otevírat další soubory ASP

Soubory stránky aktivního serveru, které končí na .ASP, jsou textové soubory, což znamená, že jsou plně čitelné (a upravitelné) v textovém editoru, jako je Notepad ++, Brackets nebo Sublime Text. Některé alternativní editory ASP zahrnují Microsoft Visual Studio a Adobe Dreamweaver.

URL, které končí na .ASP, jako je ten níže, znamená pouze to, že stránka běží v rámci ASP.NET. Váš webový prohlížeč dělá vše pro to, aby jej zobrazil:

https://www.w3schools.com/asp/asp_introduction.asp

Protože soubory ASP je třeba před odesláním do webového prohlížeče analyzovat, otevření místního souboru .ASP ve webovém prohlížeči vám zobrazí pouze textovou verzi a stránku HTML ve skutečnosti nevykreslí. K tomu musíte mít spuštěnou Microsoft IIS a otevřít stránku jako localhost.

Soubory ASP můžete vytvořit z prázdného dokumentu pouhým připojením přípony souboru .ASP na konec souboru. To také funguje pro převod HTML na ASP - stačí přejmenovat příponu z .HTML na .ASP.

Soubory Adobe Color Separation Setup pracují s programy Adobe, jako jsou Acrobat, Illustrator a Photoshop.


Jak převést soubory ASP

Soubory ASP, které jsou soubory stránky aktivního serveru, lze převést do jiných formátů, ale to by znamenalo, že by soubor přestal fungovat tak, jak měl. Je to proto, že server, který soubor vydává, potřebuje, aby byl ve správném formátu, aby mohl správně zobrazovat stránky.

Například převod souboru ASP na HTML nebo PDF by umožnil otevření souboru ve webovém prohlížeči nebo čtečce PDF, ale také by mu zabránil pracovat jako soubor stránky aktivního serveru, pokud by byl použit na webovém serveru.

Pokud potřebujete převést soubor ASP, můžete použít Microsoft Visual Studio nebo Adobe Dreamweaver. Tyto programy vám umožní převést ASP do formátů jako HTML, ASPX, VBS, ASMX, JS, SRF a dalších.

Tento online převodník ASP na PHP může provést tento převod, pokud potřebujete, aby byl soubor ve formátu PHP.


Další informace

Přípona souboru .ASP se velmi podobá jiným příponám, které nemají nic společného s formáty uvedenými na této stránce, a proto se neotevře se stejnými programy, na které je odkazováno výše.

Například soubory APS mohou vypadat a znít hodně jako soubory ASP, ale ve skutečnosti jde o soubory projektu Greeting Card Studio Project, které vytváří a používá Greeting Card Studio. Stejný koncept platí pro další přípony souborů, jako je ALP.

Některé technologické termíny také používají zkratku ASP, ale nesouvisí s žádným z formátů ASP na této stránce. Například ASP také znamená Application Service Provider, Analog Signal Processing, ATM Switch Processor, Addressable Scan Port, Advanced System Platform a Auto-Speed ​​Port.