Soubor IGS (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou IGS je s největší pravděpodobností soubor výkresu IGES používaný programy CAD pro ukládání dat vektorových obrázků v textovém formátu ASCII.

Soubory IGES jsou založeny na specifikaci Initial Graphics Exchange Specification (IGES) a jsou běžně používaným standardem pro přenos 3D modelů mezi různými CAD aplikacemi. Mnoho programů však pro stejný účel také spoléhá na formát STEP 3D CAD (soubory .STP).

Některé soubory, které končí na .IGS, mohou být místo toho soubory scény Indigo Renderer používané programem Indigo Renderer nebo RT. Tyto soubory IGS jsou poté, co byly exportovány z programu 3D modelování, jako je Blender, Maya, Revit atd., Poté importovány do softwaru Indigo pro generování fotorealistického obrazu.

IGS je také zkratka pro technologické výrazy, které nesouvisí s těmito formáty souborů, jako je interaktivní grafický subsystém, integrovaný server brány, IBM Global Services a integrovaný herní systém.


Jak otevřít soubor IGS

Soubor IGS ve Windows můžete otevřít pomocí:

 • Prohlížeč IGS
 • Prohlížeč eDrawings
 • Abviewer
 • AutoVue
 • SketchUp
 • Vectorworks

Řada dalších programů pro prohlížení souborů IGS zahrnuje:

 • Autodesk's Fusion 360
 • AutoCAD
 • CATIA
 • Solid Edge
 • SOLIDWORKS
 • Plátno X
 • TurboCAD Pro

Než budete moci soubor importovat, možná budete potřebovat plugin IGS u některých z těchto programů. Pokud například otevíráte soubor IGS v aplikaci SketchUp, zkuste nainstalovat SimLab IGES Importer.

FreeCAD je bezplatný otvírák IGS pro Mac a Linux. Výše propojené programy TurboCAD Pro a Vectorworks mohou také otevřít soubor IGS v systému macOS.

Existují také online prohlížeče IGS, které vám umožňují nahrát soubor a zobrazit jej online. Autodesk Viewer, ShareCAD a 3D Viewer Online jsou několik příkladů. Vzhledem k tomu, že tyto služby jsou spouštěny prostřednictvím webového prohlížeče, znamená to, že je můžete použít k otevření souboru IGS v systému Mac, Windows nebo jiném systému, včetně mobilních zařízení.

Otevření souboru IGS v některých programech je možné pouze po převodu do jiného formátu souboru, který program dokáže číst / importovat. Další informace najdete v převaděčích IGS níže.

Soubor IGS můžete také otevřít pomocí libovolného textového editoru v libovolném operačním systému, ale je to užitečné pouze v případě, že chcete vidět všechna čísla a písmena, která tento soubor popisují. Například Poznámkový blok ++ může zobrazit text v souboru IGS, ale pamatujte, že když to uděláte, ve skutečnosti vám nedovolí normálně používat soubor výkresu IGES.

Pokud je soubor IGS ve formátu souboru Indigo Renderer Scene, můžete jej otevřít v počítači se systémem Windows, Mac nebo Linux s programem Indigo Renderer nebo Indigo RT.

Jak převést soubor IGS

Většina výše uvedených otvíračů IGS může pravděpodobně převést soubor IGS do nového formátu. Prohlížeč eDrawings může například exportovat váš soubor IGS do formátu EPRT, ZIP, EXE, HTM a řady formátů obrazových souborů, jako jsou BMP, JPG, GIF a PNG.

CAD Exchanger je převodník IGS pro macOS, Linux a Windows, který podporuje širokou škálu exportních formátů. Umožňuje vám převést IGS na STP / STEP, STL, OBJ, X_T, X_B, 3DM, JT, WRL, X3D, SAT, XML, BREP a několik různých formátů obrazových souborů.

Chcete-li otevřít soubor IGS v aplikaci Revit a podobných aplikacích, může být nejprve nutné, aby existoval ve formátu DWG. IGS můžete převést na DWG pomocí AutoCADu a některých dalších programů Autodesku, jako jsou Inventor, Maya, Fusion 360 a Inventor.

Převod IGS na DXF lze provést také s těmito softwarovými aplikacemi Autodesk.

makexyz.com má bezplatný online převodník IGS na STL, který můžete použít k uložení souboru výkresu IGES do formátu souboru stereolitografie.

Zkuste použít Soubor menu v Indigo Renderer, pokud potřebujete převést tento typ souboru IGS do nového formátu souboru. S největší pravděpodobností existuje Vývoz or Uložit jako tam možnost.


Váš soubor se stále neotevírá?

Pokud se váš soubor neotevře výše uvedenými programy nebo se neuloží, když se pokusíte jej převést pomocí převaděče IGS, zkuste dvakrát zkontrolovat příponu souboru. Ujistěte se, že přípona zní „.IGS“ a ne jen něco, co je napsáno podobně.

Například soubor IGX lze snadno zaměnit se souborem IGS, přestože jsou soubory IGX ve zcela jiném formátu - formátu dokumentu iGrafx, a proto k jeho otevření vyžaduje program iGrafx.

Totéž lze říci o mnoha dalších příponách souborů, jako jsou IGR, IGC, IGT, IGP, IGN a IGMA.

Základní myšlenkou je zajistit, abyste zkoumali programy, které mohou otevřít soubor, který skutečně máte. Pokud máte například soubor IGT a ne soubor IGS, podívejte se na otvírače, převaděče atd. Souborů IGT.

Pokud ve skutečnosti máte soubor IGS, který se neotevře žádným z výše uvedených programů, spusťte jej prostřednictvím textového editoru a zjistěte, zda v něm najdete nějaký text, který poskytuje jeho formát souboru nebo program který byl použit k jeho vybudování.