Soubor FLV (co to je a jak jeden otevřít)

Co vědět

  • Soubor FLV je soubor Flash Video.
  • Otevřete jeden pomocí aplikace Flash Player, VLC nebo Web FLV Player.
  • Převádějte na MP4, MOV, GIF a další pomocí CloudConvert nebo Any Video Converter.

Tento článek vysvětluje, co jsou soubory FLV, jak hrát jeden na libovolné platformě a jak převést jeden do jiného formátu videa, aby se na vašem zařízení přehrával správně.


Co je soubor FLV?

Ve zkratce Flash Video je soubor s příponou .FLV soubor, který k přenosu videa nebo zvuku přes internet používá Adobe Flash Player nebo Adobe Air.

Flash Video je již dlouho standardním formátem videa, který používá téměř všechna vložená videa na internetu, včetně videí na YouTube, Hulu a mnoha dalších webech. Mnoho streamovacích služeb však Flash upustilo ve prospěch HTML5.

Lifewire / Theresa Chiechi

Formát souboru F4V je soubor Flash Video, který je podobný FLV. Některé soubory FLV jsou vloženy do souborů SWF.

Soubory FLV se nejčastěji označují jako soubory Flash Video. Protože se však Adobe Flash Professional nyní nazývá Animate, mohou být soubory v tomto formátu označovány také jako soubory Animate Video.

Jak přehrávat soubor FLV

Soubory tohoto formátu se obvykle vytvářejí pomocí pluginu Flash Video Exporter obsaženého v aplikaci Adobe Animate. Proto by tento program měl v pohodě otevírat soubory FLV. Stejně tak však může být bezplatný Flash Player od Adobe.

Mezi další hráče FLV patří VLC, Winamp, AnvSoft Web FLV Player a MPC-HC. Formát pravděpodobně podporují i ​​další populární přehrávače médií.

Bezplatný přehrávač PlayerXtreme Media Player přehrává soubory FLV v telefonu nebo tabletu. Podporuje také mnoho dalších formátů souborů. Stáhněte si tuto aplikaci a otevřete soubory FLV prostřednictvím Google Play pro Android nebo iTunes pro iOS.

Několik programů upravuje a exportuje do souborů FLV, včetně aplikace Adobe Premiere Pro a bezplatného editoru videa DVDVideoSoft.


Jak převést soubor FLV

Pokud konkrétní zařízení, přehrávač videa, web atd. Nepodporuje FLV, převeďte soubor FLV do jiného formátu. Například iOS nepoužívá Adobe Flash, a proto nebude přehrávat soubory FLV.

Mnoho bezplatných převaděčů souborů převádí soubory FLV do jiných formátů, které rozpozná široká škála zařízení a přehrávačů. Freemake Video Converter a Any Video Converter převádějí FLV na MP4, AVI, WMV a MP3 a mnoho dalších formátů souborů.

Chcete-li převést malý soubor FLV, nahrajte jej do Zamzar, bezplatného online převaděče souborů. Soubory FLV se přepínají do různých formátů, jako jsou MOV, 3GP, MP4, FLAC, AC3, AVI a GIF, ale také na několik předvoleb videa, jako je PSP, iPhone, Kindle Fire, BlackBerry, Apple TV, DVD, a více.

CloudConvert je další bezplatný online převodník FLV, který se opravdu snadno používá a podporuje ukládání souborů FLV do mnoha různých formátů, jako jsou SWF, MKV a RM.

Zdarma programy pro převod videa a online služby


Více informací o formátech souborů videa Flash

FLV není jediný formát souboru Flash Video. Jiné aplikace mohou k označení videa Flash použít příponu souboru F4V, F4A, F4B nebo F4P.

Některé weby nabízející streamovaný obsah, jako je Facebook, Netflix, YouTube, Hulu atd., Podporovaly Flash jako výchozí formát video souborů, ale přecházejí nebo zcela vylučují všechny video soubory Flash ve prospěch novějšího formátu HTML5.

Tuto změnu podpořila skutečnost, že společnost Adobe již nebude podporovat Flash po roce 2020. Jelikož Flash na některých zařízeních není podporován, musí být nainstalován plugin prohlížeče, aby se obsah Flash mohl přehrávat na webu. Aktualizace obsahu Flash trvá mnohem déle než u jiných formátů, jako je HTML5.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud výše uvedené programy váš soubor neotevřou, zkontrolujte, zda příponu souboru čtete správně. Pokud software na této stránce neotevře soubor, který máte, je to pravděpodobně proto, že vypadá jako soubor .FLV, ale ve skutečnosti používá jinou příponu.

Můžete například zjistit, že skutečně máte soubor FLP, který by mohl patřit do formátu FL Studio Project, Floppy Disk Image, ActivPrimary Flipchart nebo FruityLoops Project. V žádném z těchto případů výše uvedené přehrávače FLV nejsou vhodné pro otevření souboru.

V případě souborů FLP můžete mít skutečně soubor Flash Project, a proto by se měl otevřít v aplikaci Adobe Animate.

Soubory FLS jsou podobné v tom, že i když se může jednat o soubory Flash Lite Sound Bundle, které fungují s aplikací Adobe Animate, mohou to být soubory ArcView GIS Windows Help Supporting a používané softwarem ArcGIS Pro od společnosti ESRI.

LVF je dalším příkladem, kdy soubor patří do formátu souboru Logitech Video Effects, ale přípona souboru se velmi podobá FLV. V tomto případě by se soubor neotevřel pomocí videopřehrávače, ale pomocí softwaru webové kamery Logitech.

Dostanete nápad zde: zkontrolujte příponu souboru, a pokud to není „.FLV“, měli byste prozkoumat kombinaci skutečných písmen a čísel, abyste určili formát souboru a případně program, který je zodpovědný za jeho otevření nebo převod.