Oprava souboru Setup.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby souboru Setup.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození instalačního souboru DLL.

V některých případech mohou chyby souboru setup.dll naznačovat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby setup.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby setup.dll:

Setup.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor setup.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] setup.dll
Soubor setup.dll chybí.
Chybí prostředek setup.dll
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: setup.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Soubor setup.dll lze použít ke spuštění konkrétních příkazů před nebo po instalaci nebo odinstalaci programu, takže se chybové zprávy setup.dll mohou objevit během těchto časů nebo při používání či instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo možná i během instalace systému Windows.

Kontext chyby setup.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva setup.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Setup.dll

Nestahujte soubor setup.dll z webové stránky "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru setup.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě souboru setup.dll.

 1. Obnovte soubor setup.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor setup.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor setup.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovení souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru setup.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby setup.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba setup.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba souboru setup.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor setup.dll. Pokud dojde k chybě DLL souboru setup.dll při použití konkrétního programu, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Při instalaci antivirového programu Avira se běžně zobrazuje chyba „Chybějící prostředek setup.dll“. Pokud se vám právě zobrazuje chyba setup.dll, měli byste vědět, že ve Windows XP nemůžete nainstalovat Avira. Podívejte se na tyto bezplatné antivirové programy, kde najdete některé bezplatné alternativy.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor setup.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s souborem setup.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor setup.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor setup.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po instalaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby souboru setup.dll.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor setup.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací, ale i když tomu tak není, může se spoléhat na chybějící aktualizaci, kterou lze nainstalovat prostřednictvím služby Windows Update.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby souboru setup.dll při selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží s jednotlivými soubory setup.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Pomocí bezplatného čističe registru můžete opravit problémy související s souborem setup.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru setup.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučuji použití čističů registru. Tuto možnost jsem zahrnul jako pokus „poslední instance“, než přijde další destruktivní krok.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu setup.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby setup.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby setup.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.