Oprava Mso.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby souboru mso.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru mso.dll. Tento konkrétní soubor DLL používají programy společnosti Microsoft, jako je MS Office a Visual Studio, takže je pravděpodobnější, že se zobrazí při použití těchto aplikací.

V některých případech mohou chyby mso.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mso.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby mso.dll:

Mso.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože mso.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] mso.dll
Soubor mso.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: mso.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Kontext chyby mso.dll je důležitá informace, která bude užitečná při řešení problému.

Chybové zprávy Mso.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Jak však bylo uvedeno výše, při používání produktu společnosti Microsoft se nejčastěji zobrazuje chyba mso.dll.

Chybová zpráva mso.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Mso.dll

Nestahujte soubor mso.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru mso.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě mso.dll.

 1. Obnovte soubor mso.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru mso.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor mso.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor mso.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru mso.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Ukončete zbytečné otevřené programy a zkuste to znovu. Někteří uživatelé viděli chybu mso.dll, když je systémová paměť příliš nízká na to, aby správně načetla soubory, což účinně opravuje chybu zavřením všech programů nebo souborů, které právě teď nejsou potřeba.

  Jedním z opravdu snadných způsobů, jak toho dosáhnout, je uložit si práci a potom jednoduše restartovat počítač.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor mso.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL mso.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor mso.dll, pokud je to možné.

 4. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby mso.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mso.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mso.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s souborem mso.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor mso.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor mso.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby mso.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru mso.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor mso.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby mso.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory mso.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s souborem mso.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru mso.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučuji použití čističů registru. Tuto možnost jsem zahrnul jako pokus „poslední instance“, než přijde další destruktivní krok.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu mso.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby mso.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby mso.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.